خانه / دنیای خودرو / ۶ هاچ‌بک جذاب و مناسب برای ورود احتمالی به بازار ایران!
کاکوفایل

۶ هاچ‌بک جذاب و مناسب برای ورود احتمالی به بازار ایران!

همان‌گونه که می‌دانید، در چند وقت اخیر قانون عجیبی پیرامون شرایط و ضوابط ورود خودروهای وارداتی به کشور توسط هیئت دولت به‌تصویب رسیده است. پیرامون همین موضوع، یکی از بندهای عجیب و غیرمنطقی موجود در این بخش‌نامه، عدم حضور خودروهایی با قیمتی بیش از ۴۰ هزار دلار و حجم موتوری بیش از ۲۵۰۰ سی‌سی (همانند مصوبه قبلی) بوده که اعتراض شدید فروشندگان خودرو و شرکت‌های واردکننده را به‌دنبال داشته است. حال در رابطه با این دستورالعمل جدید قصد داریم به معرفی خودروهای زیر ۴۰ هزار دلار در کلاس هاچ‌بک بپردازیم و با نگاهی دقیق‌تر به این‌گونه اتومبیل‌ها، ۶ گزینه‌ معقول در این رده را که طبق برخی پارامترها همچون وجود نمایندگی و بازار فروش، شرایط ورود به کشور را دارا هستند، بررسی نماییم.

۱-فولکس‌واگن گلف ۲۰۱۷

یکی از جذاب‌ترین گزینه‌ها در کلاس خودروهای هاچبک برای ورود به کشور، قطعا فولکس واگن گلف است. این خودرو دارای یک پیشرانه ۱.۸ لیتری توربو شارژ بوده بوده که قادر است قدرتی معادل با ۱۷۰ اسب بخار و ۱۹۹ نیوتن متر گشتاور را تولید کند. همچنین این خودرو مجهز به یک جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک بوده و شتاب صفر تا صد آن برابر با ۷.۵ ثانیه است. قیمت این خودرو در نمونه ۴ درب و بالاترین سطح امکانات قیمتی در حدود ۲۲ هزار دلار را دارا بوده که اگر این ارزش قیمتی را به واحد مالی ایران تبدیل کنیم، بدون احتساب عوارض گمرکی، گلف قیمتی در حدود ۹۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان را دارا خواهد بود . لازم به ذکر است، نماینده و شریک رسمی فولکس واگن در ایران شرکت ماموت خودرو بوده و وظیفه عرضه و خدمات دهی به محصولات این کمپانی آلمانی را عهده دار است.

۲-مزدا ۳ نیو ۲۰۱۷

مزدا ۳ یک خودروی آشنا در بازار داخلی کشور است. زیرا این خودرو در سالیان گذشته همواره در گروه بهمن تولید و به بازار داخلی کشور عرضه شده است و در حال حاضر نیز نمونه صندوق دار آن از فروش خوبی برخوردار است. اما دیگر وقت آن رسیده تا گروه بهمن مدل جدید و بروز این خودرو را در نمونه هاچ‌بک وارد بازار داخلی کند تا مشتریان بتوانند از این خودروی محبوب در سطح جهانی، بهره ‌مند شوند. مزدا ۳ نیو در نمونه هاچ‌بک خود دارای یک پیشرانه تنفس طبیعی ۴ سیلندر با حجمی برابر با ۲.۰ لیتر بوده که قادر به‌تولید قدرتی برابر با ۱۵۵ اسب بخار و ۱۵۰ نیوتن متر گشتاور است. (شایان ذکر است، این خودرو در یک مدل بالاتر با نام GT نیز عرضه میشود که دارای پیشرانه‌ای با حجم ۲.۵ لیتر است)

همچنین این خودرو دارای یک گیربکس ۶ سرعته در نمونه اتوماتیک خود بوده و شتاب صفر تا صد آن برابر با ۷.۷ الی ۷.۹ صدم ثانیه اعلام شده است. پیرامون قیمت این خودرو نیز این‌گونه باید گفت که مزدا ۳ نیو هاچ‌بک در بالاترین سطح امکانات خود در نمونه ۲ لیتری قیمتی برابر با ۱۹ هزار دلار را دارا بوده که اگر این ارزش قیمتی را تبدیل به واحد مالی ایران کنیم، بدون احتساب عموارض گمرکی، قیمت این خودرو برابر با ۷۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهد بود.

۳-مینی کوپر S

یکی دیگر از  گزینه‌های وسوسه انگیز برای خریداران ایرانی در کلاس خودروهای هاچ‌بک، مینی کوپر S است. این شرکت خودروسازی در حال حاضر زیر مجموعه کمپانی مشهور بی‌ام‌و آلمان بوده و تحت مالکیت این شرکت به فعالیت خود ادامه می‌دهد. در حال حاضر، مینی دوباره در صدد ورود به بازار داخلی ایران است، اما شرکت واردکننده این محصول هنوز به‌صورت قطعی مشخص نشده و تاریخ قطعی عرضه محصولات این برند انگلیسی نیز نامعلوم است. پیرامون همین موضوع، مینی کوپر S دارای یک پیشرانه چهار سیلندر ۲ لیتری توربوشارژ بوده که قادر است قدرتی برابر با ۱۸۹ اسب بخار و ۲۰۷ نیوتن متر گشتاور را تولید کند. همچنین این خودرو دارای یک گیربکس اتوماتیک ۶ سرعته بوده و شتاب صفر تا صد آن طبق اعلام رسمی شرکت سازنده برابر با ۶.۸ ثانیه است. قیمت این خودرو در حال حاضر در بالاترین سطح امکانات برابر با ۲۴ هزار ۴۰۰ دلار بوده که اگر این ارزش قیمتی را تبدیل به واحد مالی ایران کنیم، قیمت این خودرو بدون احتساب عوارض گمرکی، برابر با ۱۰۲ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان خواهد بود. (لازم به ذکر است که احتمالا سه مدل کوپر، کانتریمن و کلابمن در ماه‌های آینده در بازار خودرویی ایران عرضه شوند)

۴-فولکس واگن بیتل ۲۰۱۷

یکی دیگر از محصولات جذاب فولکس واگن که در کلاس خودروهای هاچ‌بک می‌تواند دوباره پای به بازار خودرویی ایران گذارد، بیتل نام دارد. این خودرو در سالیان اخیر حضوری نسبتا موفق را در بازار داخلی کشور دارا بوده است. حال پس از گذشت چند سال، می‌توان این خودرو را به‌عنوان یکی از گزینه‌های معقول در این کلاس برای ورود به بازار خوردویی کشور نام برد. بیتل جدید دارای یک پیشرانه چهار سیلندر ۱.۸ لیتری توربوَشارژ بوده که قادر است قدرتی برابر با ۱۷۰ اسب بخار و ۱۸۴ نیوتن متر را تولید نماید. (البته این نکته نیز لازم به یادآوریست که بیتل دارای یک پیشرانه قوی‌تر با حجمی برابر با ۲.۰ لیتر و قدرتی برابر با ۲۱۰ اسب بخار نیز بوده که احتمال ورود آن نسخه نیز به کشور بسیار بالااست) این خودرو از یک گربکس ۶ سرعته اتوماتیک بهره می‌برد و شتاب صفر تا صد آن طبق اعلام رسمی برابر با ۷.۳ صدم ثانیه است.

همچنین، قیمت این مد در بالاترین سطح امکانات برابر با ۲۱.۰۰۰ دلار بوده که اگر این ارزش قیمتی را به واحد مالی ایران تبدیل کنیم، قیمت بیتل ۲۰۱۷ بدون احتساب عوارض گمرکی برابر با ۸۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خواهد بود. لازم به ذکر است، نماینده و شریک رسمی فولکس واگن در ایران شرکت ماموت خودرو بوده و وظیفه عرضه و خدمات دهی به محصولات این کمپانی آلمانی را عهده دار است.

۵- رنو مگان هاچ‌بک ۲۰۱۷

یکی دیگر از خودروهای حاضر در این لیست، رنو مگان هاچ‌بک نام دارد. همان‌گونه که می‌دانید شرکت نگین خودرو نماینده و شریک رسمی کمپانی رنو فرانسه در ایران بوده و وظیفه عرضه و خدمات دهی به محصولات این شرکت مشهور را در کشور عهده دار است. پیرامون همین موضوع، نگین خودرو در نمایشگاه خودروی تهران اقدام به رونمایی از مگان جدید در نمونه سدان یا همان صندوق دار نمود که با استقال بی‌نظیری نیز روبه‌رو گردید. حال به نظر می‌رسد اگر این شرکت مگان جدید را در نمونه هاچبک نیز عرضه کند، می‌تواند در کنار نمونه سدان از  میزان فروش خوبی برخوردار شود.

مگان هاچ‌بک جدید دارای چندین مدل پیشرانه بوده که بهترین مدل آن برای ورود به بازار خودروی کشور قطعا نمونه چهار سیلندر ۱.۲ لیتری توربوشارژ است. این پیشرانه دارای قدرتی برابر با ۱۳۰ اسب بخار و ۲۰۵ نیوتن متر گشتاور بوده و مجهز به یک گیربکس ۷ سرعته اتوماتیک است. همچنین شتاب صفر تا صد این خودرو برابر با ۱۰.۳ ثانیه بوده و قیمت آن در بالاترین سطح امکانات در بازار جهانی برابر با ۲۱ هزار و ۵۰۰ دلار است که اگر این ارزش قیمتی را به واحد مالی ایران تبدیل کنیم، متوجه خواهیم شد که این خودرو بدون احتساب عوارض گمرکی، قیمتی برابر با ۹۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان را دارا خواهد بود.

۶- کیا فورته (Forte ) 2017

سرانجام آخرین خودرو در این لیست که می‌تواند یکی از گزینه‌های جذاب در کلاس خودروهای هاچ‌بک برای ورود به بازار خودرویی ایران محسوب شود، کیا فورته نام دارد. این خودرو یکی از محبوب‌ترین محصولات شرکت خودروسازی کیا بوده و با توجه به بازار بسیار خوب خرید فروش محصولات این شرکت کره‌ای در کشور، این‌گونه می‌توان نتیجه گرفت که در صورت ورود این خودرو به ایران، مشتریان علاقه زیادی را نسبت به خرید این اتومبیل از خود نشان دهند.

پیرامون همین موضوع، خودروی مذکور دارای یک پیشرانه ۲.۰ لیتری تنفس طبیعی بوده که قادر است قدرتی برابر با ۱۶۴ اسب بخار و ۱۵۱ نیوتن متر گشتاور را تولید کند. (لازم به یاداوریست، فورته یک نمونه پیشرانه ۱.۶ لیتری توربوشارژ را نیز دارا بوده که قادر به تولید ۲۰۱ اسب بخار و ۱۹۵ نیوتن متر گشتاور است) همچنین این خودر دارای یک گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک بوده و شتاب صفر تا صد آن برابر با ۷.۸ الی ۸ ثانیه خواهد بود. قیمت این خودرو در بالاترین سطح امکانات در بازار جهانی برابر با ۱۹ هزار و ۸۰۰ دلار است که اگر این ارش قیمتی را به واحد مالی ایران تبدیل کنیم، متوجه خواهیم شد که قیمت فورته بدون احتساب عوارض گمرکی برابر با ۸۳ میلیون و ۱۶۰ هزار تومان خواهد بود.

همچنین این نکته نیز لازم به ذکر است که شرکت اطلس خودرو در حال حاضر نماینده کیا در ایران بوده و وظیفه عرضه و خدمات دهی به محصولات این کمپانی کره‌ای را عهده دار است.

نوشته ۶ هاچ‌بک جذاب و مناسب برای ورود احتمالی به بازار ایران! اولین بار در چرخان پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *