خانه / تکنولوژی / ۶ دلیل برای آنکه هاتگرام را دانلود نکنید!
کاکوفایل

۶ دلیل برای آنکه هاتگرام را دانلود نکنید!

hotgram-1 6 دلیل برای آنکه هاتگرام را دانلود نکنید!

اپلیکیشن تلگرامی هاتگرام این روزها پس از مسدود شدن نسخه اصلی بعد از تلگرام طلایی جزو پر دانلودترین اپ‌های ایرانی است. این پیام رسان به خوبی بر مساله ابزارهای جانبی و کمکی تلگرام تمرکز کرده و منوهای جالبی را به تلگرام افزوده است و نسبت به سایر نسخه‌های غیررسمی تلگرام از قابلیت‌های فراوانی برخوردار است اما واقعا هاتگرام هر آنچیزی است که ما از یک اپلیکیشن خوب انتظار داریم؟

در این مقاله قصد داریم به دلایلی اشاره کنیم که استفاده نکردن از هاتگرام را توجیه کرده و قطعا به همین دلایل پیشنهاد می‌کنیم که حتی‌المقدور از نصب و دانلود این اپلیکیشن خودداری کنید.

telegram-1-1024x576 6 دلیل برای آنکه هاتگرام را دانلود نکنید!

۱- هاتگرام قطعا امن نیست!

مهم‌ترین دلیل برای استفاده نکردن از اپلیکیشن هاتگرام همانند تلگرام طلایی و دیگر نسخه‌های غیررسمی تلگرام عدم وجود امنیتی است که به دلیل ناشناخته بودن مسئولینش است. شما در نسخه غیررسمی تلگرام همه اطلاعاتی که در محیط شخصی خود دارید، در اختیار گروهی قرار می‌دهید که به‌راحتی می‌توانند استفاده‌های فراوانی از حریم شخصی شما انجام دهند!

تضاد عجیبی است برای کاربرانی که استفاده از پیام رسان‌های داخلی را یک مشکل امنیتی می‌دانند ولی به راحتی از یک نسخه غیررسمی ایرانی تلگرام استفاده می‌کنند که برخلاف پیام رسان‌های رسمی مانند سروش، بله، گپ و… قابلیت ردگیری جرایم رخ داده در آن را ندارد!

1111111111111-1 6 دلیل برای آنکه هاتگرام را دانلود نکنید!

۲- قطع و وصلی‌های هاتگرام نسبتا زیاد است

دومین نکته در مورد هاتگرام قطع و وصلی‌هایی است که در آن رخ می‌دهد. شما در کار با این اپ غیررسمی تلگرام قطعا به کرات با گزینه «در حال اتصال» روبرو خواهید شد! جالب است بدانید سرعت دانلود و آپلود این اپ بسیار عالی بوده و یک تناقض بسیار عجیب در این بین رخ می‌دهد که اگر کیفیت سرورها خوب نیست و این مقدار قطعی در هاتگرام رخ می‌دهد، چگونه می‌توانند سرعت دانلود و آپلود بالایی را به کاربر ارایه کنند؟

1515501615_28942893749823478927348972389472341111111111 6 دلیل برای آنکه هاتگرام را دانلود نکنید!

۳- تماس صوتی در هاتگرام قطع است!

ما که متوجه نشدیم دقیقا پروسه عبور از فیلترینگ هاتگرام چگونه است ولی قطعا یک فیلترینگی وجود دارد و یک تلگرامی که امکان تماس صوتی داشته ولی با این سد فیلتر مواجه شده است! اگر هاتگرام توانسته این سد را دور بزند می‌بایست قابلیت تماس صوتی را در اختیار کاربرانش قرار می‌داد ولی این امکان فعال نشده و دسترسی به آن امکان‌پذیر نیست!

دو سوال ساده در این بین پیش می‌آید که اصولا هاتگرام محدودیتی را دور نمی‌زند و مستقیما به تلگرام غیرفیلتر متصل می‌شود؟ و یا اینکه با هماهنگی‌هایی که شاید با اپراتورها انجام شده است، به همان دلیل فیلترینگ ابتدایی تماس صوتی تلگرام، در این اپ نیز مسدود است!

اصولا چرا باید کاربران ریسک استفاده از اپلیکیشنی را بپذیرند که یکی از مهم‌ترین کاربردهای خود را غیر فعال کرده و دسترسی به آن وجود ندارد؟

1111-1 6 دلیل برای آنکه هاتگرام را دانلود نکنید!

۴- در هاتگرام امکان ورود با چند سیم کارت را ندارید

از دیگر امکاناتی که در نسخه‌های جدید تلگرام و تلگرام‌ایکس در اختیار کاربران قرار گرفته است، امکان اضافه کردن چند شماره به یک اپلیکیشن است که برای افرادی که دارای چند شماره هستند و از هر سیم کارت برای یک سری از کارهای خود بهره می‌برند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما شما در هاتگرام از این قابلیت بی بهره هستید و صرفا می‌توانید فقط یک سیم کارت را اضافه نمایید و با توجه به عدم امکان نصب چندین باره هاتگرام صرفا امکان بهره گیری از یک سیم کارت را خواهید داشت.

telegram-talaeee 6 دلیل برای آنکه هاتگرام را دانلود نکنید!

۵- هاتگرام کپی نسخه غیر رسمی تلگرام است!

این دلیل بیش از آنکه فنی باشد به مساله دیگری در زمینه امنیت مربوط می‌شود. افرادی که در این روزها در به در دنبال یک ابزار برای ورود به تلگرام بوده‌اند، قطعا مواردی مانند تلگرام طلایی را نیز تست کرده‌اند و نصب هاتگرام در اولین نگاه و استفاده یک سوال بزرگ را در ذهن آن‌ها ایجاد می‌کند و آن: هاتگرام کپی تلگرام طلایی است؟

Telegram 6 دلیل برای آنکه هاتگرام را دانلود نکنید!

این سوال وقتی جدی‌تر می‌شود که بدانید تلگرام طلایی قبل از حضور هاتگرام فعال بوده و حدود ۴ برابر بیشتر از این اپ کاربر دارد. از طرفی تقریبا مو به مو ویژگی‌های هر دو اپلیکیشن مشابه است و با توجه به چیزی که در مورد زمان عرضه دو برنامه گفتیم، عملا همه چیز ما را به سمت یک جمله سوق می‌دهد: هاتگرام کپی تلگرام طلایی؛ نسخه غیررسمی تلگرام است!

می‌بینید چه ملغمه‌ای از اپ‌های تلگرامی ایجاد شده است؟ اصولا وقتی نسخه اصلی یک اپلیکشین کپی وجود دارد که هیچ تفاوتی با هاتگرام ندارد،  چرا باید سراغ اپ دسته سومی برویم؟

۶- دسترسی به بعضی از کانال‌ها در هاتگرام مسدود شده است!

همانند اپ تلگرام طلایی یکی دیگر از نقاط منفی این اپ غیررسمی تلگرام اتفاق عجیبی است که در عمل با آن روبرو خواهید شد! مسئولین این اپلیکیشن تشخیص داده‌اند که بعضی از کانال‌های خبری و غیرخبری که شما در آن‌ها عضو هستید، مفید نبوده و به دلیل آنچه مطالب غیرمجاز نامیده می‌شود، دسترسی به آن‌ها بسته می‌شود!

به معنای دیگر در صورتی که شما از هاتگرام استفاده کنید باید منتظر بسته شدن بعضی از کانال‌ها و گروه‌های عضو شده‌تان باشید و بسیاری از آن‌ها را از دست بدهید چرا که با توجه به دسترسی‌هایی که به این برنامه داده‌اید، حتی شما را در یک کانال اختصاصی مربوط به خودشان عضو می‌کنند و از دیگر کانال‌های مربوطه خارج می‌شوید!

ir.hotgram.mobile.android_512x512 6 دلیل برای آنکه هاتگرام را دانلود نکنید!

اگر با ۶ دلیل بالا هنوز قانع به استفاده نکردن از این اپلیکیشن نشدید، برای دانلود این اپلیکیشن می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

Cafebazar 6 دلیل برای آنکه هاتگرام را دانلود نکنید!

نوشته ۶ دلیل برای آنکه هاتگرام را دانلود نکنید! اولین بار در وب‌سایت فناوری پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *