خانه / دنیای خودرو / ۴ دلیل برای آنکه نیسان ماکسیما کارکرده نخریم!
کاکوفایل

۴ دلیل برای آنکه نیسان ماکسیما کارکرده نخریم!

کمپانی ژاپنی نیسان را می‌توان به عنوان یکی از شرکت‌های باکیفیت و با دوام در صنعت خودروسازی امروزی نام نهاد. این کمپانی در حال حاضر دارای منافع مشترک با برند فرانسوی رنو بوده و خودروهای تولیدی توسط این دو شرکت، در اغلب اوقات دارای پلتفرم و موتوری مشترک هستند.

در بازار خودرویی ایران نیز، محصولات عرضه شده تحت نام برند تجاری نیسان، از محبوبیت و فروش بالایی برخوردار بوده و یکی از بهترین انتخاب‌ها در رده خود محسوب می‌شوند. بر این اساس، امروز قصد داریم به چندین نکته در رابطه با عدم خرید یکی از اتومبیل‌های این شرکت ژاپنی با نام ماکسیما اشاره کنیم و با نگاهی کلی به این مدل، نکات منفی آن را عنوان خواهیم کرد.

۱-قیمت بالا در نمونه‌های کارکرده

یکی از مهم ترین مواردی که می‌توان در رابطه با عدم خرید نیسان ماکسیما کارکرده از سوی برخی مشتریان عنوان کرد، قیمت بالای این خودرو است. آخرین نمونه‌های تولیدی این خودرو مربوط به سال ۱۳۹۱ است که در حال حاضر قیمتی در حدود ۱۲۰ الی ۱۳۰ میلیون تومان را در کارکردهایی کمتر از ۹۰ هزار کیلومتر دارا هستند. این ارزش قیمتی به هیچ عنوان معقولانه نبوده و به اعتقاد کارشناسان، خرید این خودرو با چنین مبالغی، بسیار اشتباه و دور از منطق است.

۲-فقر آپشن‌های رفاهی

از دیگر مواردی که می‌توان در رابطه با عدم خرید نیسان ماکسیما کارکرده از سوی برخی مشتریان عنوان کرد، فقر آپشن‌های رفاهی در این خودرو است. با توجه به سیاست‌های تولید محصولات متوسط و اقتصادی از سوی برند نیسان در دهه ۹۰ میلادی، نیسان ماکسیما نیز برای آنکه بتواند کیفیت و دوام طولانی مدتی را با توجه به برنامه ریز کمپانی داشته باشد، به صورت کاملا نرمال و در اصطلاح با آپشن‌های کم عرضه شد و این موضوع در سال‌های اولیه تولید این خودرو آنچنان مشهود نبود.

اما پس از گذشت مدتی، خریداران این مدل نارضایتی خود در رابطه با عدم وجود برخی آپشن‌ها در این خودرو را عنوان کردند که این موضوع به خودی خود باعث شد تا آمار فروش نیسان ماکسیما در سال‌های پایانی تولید، کم و دور از انتظار باشد.

۳-مصرف سوخت بالا

یکی دیگر از موارد مهمی که می‌توان در رابطه با خرید نیسان ماکسیما کارکرده از سوی برخی مشتریان عنوان کرد، مصرف سوخت بالا این مدل است. با توجه به موتور پر قدرت و حجم بالا ماکسیما، مصرف سوخت این خودرو در مسیرهای شهری و پر ترافیک برابر با ۱۴.۷ الی ۱۵.۲ لیتر بنزین و در مسیرهای خارج شهری و اتوبان، مصرف این خودرو برابر با ۸.۸ الی ۹.۲ لیتر بنزین است که در نمودار سیکل ترکیبی، نیسان ماکسیما میانگین مصرفی برابر با ۱۱.۵ الی ۱۱.۷ لیتر را به خود اختصاص می‌دهد.

لازم به ذکر است که در حال حاضر این میزان مصرف با توجه به کیفیت سوخت و قیمت آن در کشور، بسیار نا معقول و زیاد بوده و از مهم ترین دلایل عدم خرید این خودرو از سوی برخی مشتریان محسوب می‌شود.

۴-کمبود قطعات مصرفی در برخی از مواقع

سرانجام، آخرین موردی که می‌توان در رابطه با عدم خرید نیسان ماکسیما کارکرده از سوی برخی مشتریان عنوان کرد، کمبود قطعات مصرفی آن در برخی از مواقع است. با توجه به گفته بعضی از مالکان این خودرو در شهرستان‌ها، تهیه برخی از قطعات مصرفی ماکسیما در بازار آزاد با توجه به توقف تولید این مدل در سال ۱۳۹۱، کمی دشوار بوده و خدمات پس فروش این مدل نیز توسط شرکت پارس خودرو به خوبی انجام نمی‌شود و این موضوع باعث نارضایتی این افراد شده است.

نوشته ۴ دلیل برای آنکه نیسان ماکسیما کارکرده نخریم! اولین بار در چرخان پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *