خانه / تکنولوژی / گلکسی S10 از نمایشگر اولد جدید M9 با حفره‌های ایجاد شده توسط دیود لیزری استفاده خواهد کرد
کاکوفایل

گلکسی S10 از نمایشگر اولد جدید M9 با حفره‌های ایجاد شده توسط دیود لیزری استفاده خواهد کرد

samsung-759-3 گلکسی S10 از نمایشگر اولد جدید M9 با حفره‌های ایجاد شده توسط دیود لیزری استفاده خواهد کرد

با سپری شدن ایام به زمان عرضه پرچم‌دار گلکسی S10 سامسونگ نزدیک‌تر می‌شویم. بر اساس شایعات مطرح شده غول کره‌ای در هندست سری S سال آینده خود از تغییرات بزرگی رونمایی می‌کند. در این راستا اقدامات سامسونگ شامل معرفی یک اسمارت‌فون مبتدی جدید به‌همراه ارتقا نمایشگر و دوربین خواهد بود. اکنون ۲ گزارش جداگانه از رسانه‌های کره‌ای مخابره شده است که اطلاعات مهمی پیرامون نمایشگرهای سری گلکسی S10 ارایه می‌دهد. در ادامه به بررسی این جزئیات می‌پردازیم.

galaxy-s10-render-dbs-740x416 گلکسی S10 از نمایشگر اولد جدید M9 با حفره‌های ایجاد شده توسط دیود لیزری استفاده خواهد کرد

سامسونگ گلکسی S10 از پنل‌های نمایشگر نسل آینده M9 به‌همراه حفره ایجاد شده با دیود لیزری حالت جامد (DPSS) برای دوربین جلویی و حسگر مادون قرمز بهره خواهد برد

بر اساس شایعات یکی از پیشرفت‌های بنیادین سری گلکسی S10 به نمایشگرهای آن‌ها مربوط می‌شود. با توجه به توان‌مندی‌های تولیدی سامسونگ، ساخت پنل‌های نمایشگر برای این کمپانی بسیار آسان است. نمایشگرهای مجهز به لبه‌های خمیده که هم‌اکنون در گجت‌های سری گلکسی S و گلکسی‌نوت مشاهده می‌شوند، نخستین نمونه‌ها در نوع خود بودند. در حال حاضر بایستی ببینیم که آیا سامسونگ با عرضه هندست‌های سری گلکسی S10 در سال آینده، تاریخ را تکرار خواهد کرد یا خیر.

امروز ۲ گزارش جداگانه منتشر شد که هر ۲ آن‌ها به جزئیات جدیدی پیرامون پنل‌های نمایشگر اسمارت‌فون‌ها اشاره دارند. سامسونگ طی کنفرانس توسعه‌دهندگان خود در اوایل ماه جاری از ۳ نمایشگر جدید ناچ‌دار رونمایی کرد. نمایشگر Infinity-O یک نمونه از این پنل‌ها به‌شمار می‌آید و همان‌طور که از نام آن پیداست، در عوض ناچ از یک برش دایروی شکل برای دوربین جلویی دستگاه بهره می‌گیرد.

اکنون کارشناسان دریافته‌اند که این پنل مجهز به ۲ حفره خواهد بود که یکی از آن‌ها برای دوربین جلویی و دیگری برای حسگر اینفرارد گلکسی S10 در نظر گرفته شده است. هر ۲ حفره با استفاده از مته لیزری دیود حالت جامد ایجاد خواهند شد. سامسونگ برای انجام این‌کار از تجهیزات لیزری شرکت‌های SFA، Phil Optics و Wonik IPS استفاده می‌کند. با این‌حال به‌کارگیری مته لیزری DPSS برای سامسونگ چندان آسان نبوده و این کمپانی احتمالا از رویکردهای جایگزین استفاده خواهد کرد.

maxresdefault-740x416 گلکسی S10 از نمایشگر اولد جدید M9 با حفره‌های ایجاد شده توسط دیود لیزری استفاده خواهد کرد

مته لیزری DPSS ساخت کمپانی CivilLaser

اکثر گزارشات ادعا می‌کنند که پنل‌های اولد سری گلکسی S10 مستلزم خانه‌تکانی در پایگاه تامین‌کنندگان سامسونگ خواهد بود

در یک گزارش جداگانه اشاره شد که پنل‌های اولد سامسونگ برای پرچم‌دار گلکسی S10 نمایانگر پیشرفت تکاملی نسل‌های قبلی خود خواهند بود. سامسونگ برای گوشی‌های S10 خود از پنل‌های اولد موسوم به M9 استفاده خواهد کرد. از سوی دیگر اسمارت‌فون‌های گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس از پنل‌های M8 بهره می‌گیرند. نمایشگرهای اولد M9 از سه رنگ اصلی قرمز، سبز و آبی که به ترتیب توسط شرکت‌های Dow، Nippon به‌همراه سامسونگ و SFC تولید می‌شوند، استفاده خواهند کرد. کمپانی‌های Duksan Neolux، Merck و Idemitsu Kosan لایه‌های اصلی رنگ‌های قرمز، سبز و آبی را برای پنل‌های جدید ارایه خواهند داد. بعلاوه گزارش تائید می‌کند که نمایشگرهای گلکسی S10 به‌ تدریج موجب وابستگی فزآینده سامسونگ به تولیدکنندگان خارجی می‌شود. هنوز مشخص نیست که آیا این کمپانی‌ها چینی هستند یا خیر.

سامسونگ با عرضه اسمار‌ت‌فون‌های گلکسی S10 سال آینده خود به‌دنبال ایجاد تحولی بزرگ است. عملکرد ممتاز نمایشگر، بخش بزرگی از این استراتژی را اثبات خواهد کرد. شما در این زمینه چه‌طور فکر می‌کنید؟

نوشته گلکسی S10 از نمایشگر اولد جدید M9 با حفره‌های ایجاد شده توسط دیود لیزری استفاده خواهد کرد اولین بار در وب‌سایت فناوری پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *