خانه / تکنولوژی / گلکسی نوت ۹ دارای دکمه شاتر فیزیکی خواهد بود
کاکوفایل

گلکسی نوت ۹ دارای دکمه شاتر فیزیکی خواهد بود

چهار روز پیش بود که در ترنجی خواندیم قاب گلکسی نوت ۹ لو رفت و شایعه اخیر تایید شد. در این تصویر اما درباره دکمه های فیزیکی شبهه وجود داشت. امروز در شایعه جدیدی به نظر می رسد سامسونگ تصمیم دارد چینش کلیدهای فیزیکی را کاملا تغییر بدهد. علاوه بر آن گویا گلکسی نوت ۹ دارای دکمه شاتر فیزیکی خواهد بود. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا در این زمینه بیشتر صحبت کنیم.

به این تصویر دقت کنید. سمت چپ بسیار پر دکمه است. علاوه بر دکمه چهارم که از گلکسی اس ۸ به این سو برای استفاده از بیکسبی ارایه شد، حالا شاهد دکمه پنجم برای شاتر هستیم. این باعث می شود لبه سمت چپ گلکسی نوت ۹ دارای ۴ دکمه و لبه سمت راست آن تنها میزبان دکمه قفل است. از نظر ارگونومی شخصا دوست داشتم چهار دکمه روی لبه راست بودند و به ترتیب از بالا به پایین شامل دکمه های تنظیم حجم صدا، قفل و شاتر و لبه سمت چپ فقط دکمه بیکسبی باشد که خب متاسفانه نظر سامسونگ با ما متفاوت است! این سبب می شود که شبیه موبایل های سونی هم نباشد.

اما دکمه پنجم و کارایی آن. این دکمه قرار است دکمه شاتر باشد و در درجه اول با دوباره فشردن آن دوربین اجرا شود. سپس اجازه عکاسی و فیلم برداری را می دهد که امیدواریم مانند دکمه های شاتر سونی دو مرحله ای باشد. و شاید برای شما جالب باشد که بدانید این دکمه برای ثبت اسکرین شات هم قابل استفاده خواهد بود. اسکرین شات گرفتن یا یک دکمه مخصوص را دوست دارم و چه می شد اگر با فشردن و نگاه داشتن آن به روش خاصی مثلا قلم گلکسی نوت ۹ را خارج می کرد؟

نظر شما چیست؟ طرفدار دکمه شاتر هستید؟

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *