خانه / تکنولوژی / گلکسی اس ۱۰ با اسنپدراگون ۸۵۵ و فناوری مودم ۷ نانومتری X24 به سرعت دانلود ۲Gbps دست پیدا خواهد کرد
کاکوفایل

گلکسی اس ۱۰ با اسنپدراگون ۸۵۵ و فناوری مودم ۷ نانومتری X24 به سرعت دانلود ۲Gbps دست پیدا خواهد کرد

با وجود این که اپل به عنوان یکی از بزرگترین خواستاران قضیه مودم‌های دستگاه‌هایش به سمت اینتل رفته است، کوالکام را هنوز می‌توان بزرگترین شرکت در زمینه تولید مودم‌های مربوط برای گجت‌های تکنولوژی نامید. در این مطلب باید اعلام کنیم که اولین مودم با توانایی دریافت ۲Gbps 4G LTE  تحت عنوان X24  و اولین تراشه که از فرآیند تولید ۷nm استفاده می‌کند، تا پایان سال به آماده سازی برای عرضه توسط کوالکام می‌رسد. در ادامه همراه باشید.

این مودم بسیار سریعتر از X20 در Snapdragon 845 است که با Galaxy S9 وارد می شود. در مدل X20 شاهد سرعت ۱٫۲ Gbps بودیم همانطوری که در هواوی میت ۱۰ پرو نیز این نوع مودم استفاده شده است.  البته در نظر داشته باشید که رسیدن به این سرعت مستلزم پشتیبانی توسط اپراتور است که متاسفانه در بسیاری از کشور‌ها به اینگونه نیست. همانطور که برای مودمهای اینتل احتمال دارد که اپل به طور انحصاری به جلو برود یعنی شاهد سری مودم‌هایی صرفا مخصوص آیفون باشید البته این را نیز اشاره کنیم که در بعضی از منابع آماده است که مودم XMM7060 برای آیفون ۲۰۱۸ با پشتیبانی از ۱٫۶ گیگابیت در ثانیه معرفی خواهد شد. از نظر عددی و بر روی کاغذ شاهد برتری مودم‌های کوالکام در بازار هستیم.

نسل X24 را هنوز هم می تواند قبل از ۵G در نظر گرفت. با این حال، ما هنوز هم نیاز به ارتقا در ۴G LTE را حس می‌کنیم در نتیجه مودم معرفی شده که می‌تواند سرعتی معادل ۲Gbps را به ارمغان برسد از ارزش بالایی برخوردار خواهد بود. ما در اینجا فقط درباره سرعت‌ها صحبت نمی‌کنیم زیرا برای تجربه ۵G واقعی نیاز به استفاده از شبکه های میلیمتری داریم که تنها برای پوشش مراکز شهر امکان پذیر است و مودم ۵G با عنوان X50 در سال ۲۰۱۹ عرضه خواهد شد. جنبه‌های ۵G بسیار زیاد است و در بحث اینترنت اشیا بازوی بسیار محکمی برای ما خواهد بود.

شاید این سوال برای شما ایجاد شود که چه زمانی می توانم ۵G را بر روی گوشی خود بگیرم، درست است؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که به زودی در سال آینده، شاید با Snapdragon 855 در Galaxy S10، یا هر آنچه کوالکام و سامسونگ آن محصولات را نامگذاری کنند. اگر X24 با یک زیر ساخت برای X50 در نظر بگیریم، منتظر شگفتی‌های بسیار زیادی باید باشیم. اگر اولین چیپست ۷nm اعلام شده، یک مودم در Snapdragon 855 نهایی شود شما در نظر داشته باشید کل پردازنده گلکسی اس ۱۰ هم با فناوری ۷nm طراحی شود در نتیجه بهبود بسیار عالی را در عملکرد باتری و دستگاه شاهد خواهیم بود.

نظر شما چیست؟ هر چند حس شخصی من به امسال کاملا خنثی است اما سال آینده را سالی بهتر در زمینه فناوری می‌بینم!

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *