خانه / دنیای خودرو / گزینه‌های مردم برای خرید خودرو کماکان در حال کاهش است!
کاکوفایل

گزینه‌های مردم برای خرید خودرو کماکان در حال کاهش است!

قیمت رسمی خودرو بازار خودرو قیمت خودرو در بازار آزاد خرید خودرو در نیمه دوم 97 فروش خودروی کارکرده بازار خودرو بازار خودروهای داخلی

خرید خودرو برای بسیاری از مردم در حال حاضر تبدیل به روندی شده است که صرفا چند گزینه محدود برای آنها باقی مانده و به نظر می‌رسد که با روندی که شرکت‌های خودروساز داخلی در پیش گرفته‌اند باید به زودی شاهد انتخاب خودرو از بین چند گزینه محدود باشیم که طبیعتا باید طی سال‌های قبل از رده خودروهای تولیدی کشور خارج میشدند ولی حالا به تیراژهای بالا تولید و با موعد تحویل طولانی پیش فروش می‌شوند!

به گزارش چرخان، وضعیت قیمت خودروهای داخلی به قدری وخیم شده است که گزینه خرید خودرو برای بسیاری از مردم محدود شده و در حالیکه شاید تا چند ماه پیش با پیش پرداختی در حدود ۱۰۰ میلیون تومان میشد خودروهای خارجی با کیفیتی را به همراه تسهیلات بلند مدت خرید کرد، در حال حاضر پول خرید خودروهایی شده که یک دهم کیفیت خودروهای مذکور را ندارند.

خودروهای داخلی گرانی خودرو تحویل خودروهای پیش فروش شده بی کیفیت‌ترین و با کیفیت‌ترین خودروهای سال 97 خودروهای داخلی خودروسازان خودرو معاینه فنی خودروهای تولید داخل قیمت خودروهای داخلی قیمت رسمی پرایدنکته عجیب‌تر در این بین تولید بسیاری از خودروهای با کیفیت داخلی مانند ساندرو و تندر ۹۰ نیز کاهش یافته و عملا این تولیدات به سمت خودروهایی رفته است که تا چند ماه پیش مصوبه از رده خارج کردن آنها از جلسات وزارت صنعت بیرون آمده بود که به موزه خودروهای تولید داخل منتقل شوند ولی در کمال تعجب شاهد پیش فروش چند ساله آنها هستیم.

به طور مثال سایپا در مهرماه سال گذشته عملا روزشمار اتمام تولید پراید را به راه انداخته و حتی خط تولید سایپا ۱۱۱ در کاشان را تعطیل کرد ولی چیزی که در حال حاضر شاهد آن هستیم پیش فروش زمستان سال آینده است که برای این خودرو وجود دارد و برای همین خودروهای به اصطلاح بی کیفیت صف‌های خرید چند میلیون نفری تشکیل می‌شود!

در حالیکه بسیاری از خودروهای دارای پلت‌فرم قدیمی کمتر توسط مشتریان مورد استقبال قرار می‌گرفتند حالا به خودروهای پرطرفداری تبدیل شدند که به صورت بالقوه باعث گرانی آنها نیز شده است. در حال حاضر خودروهای پراید، تیبا، پژو ۴۰۵، پژو پارس‌، ۲۰۶ و خانواده سمند به پرفروش‌ترین خودروهای بازار تبدیل شده و به نظر می‌رسد که این خودروها که تا سال پیش از استقبال کمتری برخوردار بودند حالا به گل سرسبد بازار تبدیل شده‌اند.

بازار خودرو قیمت خودرو قیمت خودرو در بازار آزاد خرید خودرو شرایط فروش ایران‌خودرو قیمت جدید خودرودر مورد خودروهای چینی نیز همین وضع برقرار بوده و در حالیکه خودروهای جدیدی توسط این شرکت‎‌ها به بازار عرضه شده ولی خودروهای قدیمی‌تر این شرکت‌ها که تا سال گذشته کمتر کسی سراغ آنها می‌رفت حالا معاملات زیادی دارند و شرکت‌های مونتاژ کننده در حال فروش با تعداد بالای این خودروها هستند.

به نظر می‌رسد که با توجه به روندی که در حال حاضر شاهد آن هستیم باید آن دسته از مشتریانی که به امید ثبات در بازار و یا کاهش قیمت بازار هستند به سراغ این خودروهای قدیمی بروند چرا که افزایش قیمت سرسام آور خودرو، خرید خودرو را برای بسیاری از مردم به امری محال تبدیل کرده است.

نوشته گزینه‌های مردم برای خرید خودرو کماکان در حال کاهش است! اولین بار در چرخان پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *