خانه / تکنولوژی / گزارش عملکرد پیام رسان های داخلی توسط وزیر ارتباطات منتشر شد
کاکوفایل

گزارش عملکرد پیام رسان های داخلی توسط وزیر ارتباطات منتشر شد

بحث پیام رسان ها این روزها حسابی داغ است. در حالی که پیام رسان های داخلی توقع فیلترشدن تلگرام طلایی و هاتگرام را دارند ولی می شنویم که تلگرام طلایی و هاتگرام فیلتر نمی شوند و انتخاب دو پیام‌ رسان سروش و گپ به عنوان منتخب از بین پنج پیام‌ رسان بومی انجام شده است. امروز گزارش عملکرد پیام رسان های داخلی توسط وزیر ارتباطات منتشر شده که در ادامه با هم در ترنجی درباره آن صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در خصوص انتخاب دو پیام رسان گپ و سروش به عنوان پیام رسان منتخب داخلی، افزود: یکی از بندهای سند حمایت از پیام رسان های بومی که توسط شورای عالی فضای مجازی مصوب شده این است که بستر ارائه خدمات دولت الکترونیک از طریق پیام رسان ها فراهم شود، بنابراین زیرساخت این اقدام مهیا شده و مذاکراتی با پیام رسان های داخلی در حال انجام است که نحوه اتصال آنها برای ارائه خدمات فراهم شود.

بستر ارائه خدمات دولت الکترونیک از طریق پیام رسان ها فراهم شود

وی با بیان اینکه اپلیکیشن ها و زیرساخت پیام رسان های داخلی قدرت در دسترس پذیری خدماتِ دولت به مردم را تسهیل می کند، ادامه داد: خدمات دولت نه تنها در حوزه پیام رسان ها بلکه سایر اپلیکیشن های کاربردی که توسط مردم استفاده می شوند، ارائه می شود.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه گزارشی توسط مرکز ملی فضای مجازی درباره پیام رسان های منتخب ارائه شده است، اظهار داشت: شورای عالی فضای مجازی پارامترهایی را مشخص و براساس آن ارزیابی انجام داد که براساس این ارزیابی که نتایج آن اعلام شده سروش و گپ از مابقی پیام رسان ها جلوتر بوده و مابقی بنابر شاخص های ارزیابی نتوانستند نمره قابل توجهی بگیرند.

اعلام شده سروش و گپ از مابقی پیام رسان ها جلوترند

وی با بیان اینکه سیاستی مبنی بر اینکه حمایت ها صرفا از دو پیام رسان منتخب سروش و گپ ادامه یابد یا مابقی پیام رسان ها توسط شورای عالی فضای مجازی به صورت مکتوب به وزارت ارتباطات اعلام نشده، افزود: اظهارنظرهای شفاهی این بوده که با توجه به محدودیت منابع، امکانات به این دو پیام رسان محدود شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تصریح کرد: گروهی از توسعه دهندگان نرم افزار در ایران معتقد هستند که با توجه به اینکه فضا محدود به ۷ پیام رسان شده است، فضا رقابتی نیست.

نظر شما درباره موضوع پیام رسان های داخلی چیست؟ سرانجام چه خواهد شد؟

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *