خانه / دنیای خودرو / کونیگزگ آگرا RS توانست بوگاتی شیرون را شکست دهد!
کاکوفایل

کونیگزگ آگرا RS توانست بوگاتی شیرون را شکست دهد!

اخیرا شرکت سوئدی سازنده هایپرکارهای کونیگزگ، ویدیویی را از آگرا RS منتشر کرده که در آن، سرعت اتومبیل موردنظر تنها در طی ۳۶.۴۴ ثانیه به ۲۴۸.۵ مایل بر ساعت یا ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و سپس متوقف می‌شود (زمان اعلام شده برای رسیدن خودرو به سرعت اعلام شده و سپس توقف کامل آن است). باتوجه به اعداد به‌دست آمده، کونیگزگ آگرا RS توانست بوگاتی شیرون را که در این زمینه رکورددار محسوب می‌شود، شکست دهد.

کونیگزگ آگرا RS

توسط سنسورها و تجهیزات استفاده شده برای اندازه‌گیری سرعت، این خودرو توانست به حداکثر سرعت ۲۵۰.۴ مایل بر ساعت (۴۰۳ کیلومتر بر ساعت) دست پیدا کند و بعد از آن مجبور به کاهش سرعت خود شد. کونیگزگ آگرا RS در طی ۲۶.۸۸ ثانیه و بعد از پیمودن ۶۴۲۴ فوت (۱۹۵۸ متر) مسافت، به سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت دست یافت و سپس توانست بعد از طی مسافت ۱۵۸۵ فوتی ( ۴۸۳ متر) کاملا متوقف شود. اعداد به‌دست آمده نشان‌دهنده این امر بوده که برای توقف آگرا RS تنها به ۹.۵۶ ثانیه زمان نیاز است که نتیجه‌ای خارق‌العاده‌ به حساب می‌آید. ترمز‌های استفاده شده در این خودرو از نوع سرامیک کربنی بوده و از کالیپرهای سفارشی کونیگزگ بهره می‌برند که قدرت ترمزگیری بالایی را در اختیار آگرا RS قرار می‌دهد.

یک موتور ۵ لیتری ۸ سیلندر که به توربوشارژر دوقلو مجهز شده، قدرت آگرا RS را تامین می‌کند. تولید ۱۳۶۰ اسب بخار قدرت و ۱۳۷۰ نیوتون متر گشتاور، مشخصات این موتور را تشکیل می‌دهند. این قدرت توسط گیربکس ۷ سرعته ۲ کلاچه به چرخ‌ها منتقل می‌شود. خودرو مورد استفاده در این تست نسبت به نسخه معمولی قدرت بیشتری داشت.

این شرکت سوئدی اعلام کرده که اگرچه این آزمایش در اصل برای خودروی هیبریدی رگرا برنامه‌ریزی شده بود ولی برای اثبات قدرت آگرا RS، از این خودرو استفاده شد. کونیگزگ اعلام کرده که در آینده این آزمایش را برای خودرو پلاگین هیبریدی رگرا نیز انجام خواهد داد.

قرار بود که این تست در پیست Papenburg در آلمان صورت بپذیرد ولی به علت بدی هوا، محل آزمایش به پایگاه هوایی Vandel که در طی جنگ جهانی دوم ساخته شده، تغییر یافت. نکته جالب بسته شدن این پایگاه هوایی در سال ۲۰۰۳ است.

نوشته کونیگزگ آگرا RS توانست بوگاتی شیرون را شکست دهد! اولین بار در چرخان پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *