خانه / تکنولوژی / کمپانی inno3D دو کارت گرافیک P106-090 مخصوص ماینینگ را معرفی کرد!
کاکوفایل

کمپانی inno3D دو کارت گرافیک P106-090 مخصوص ماینینگ را معرفی کرد!

شرکت inno3D به تازگی به معرفی دو کارت گرافیک P106-090 جدید خود جامه عمل پوشانده است. در ادامه مطلب با ترنجی همراه باشید.

این روزها بحث استخراج ارزهای دیجیتالی بسیار داغ است، بخصوص در ایران! در این روزها به راحتی می‌توان مشاهده کرد که بحث ماینینگ که در چند مدت اخیر آنچنان شناخته نشده بود، به تازگی باعث شده تا بسیاری افراد به سمت این کار و سرمایه گذاری بر روی این گونه از ارزها (ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین یا اتریوم) مشتاقانه فعالیت کنند؛ و به این دلیل این روزها می‌توان شاهد کمبود موجودی کارت گرافیک، و افزایش قیمت این قطعه بود. شرکت‌های سازنده کارت گرافیک دنیا نیز به سوی ساخت کارت گرافیک‌هایی مخصوص ماینینگ مشغول شده‌اند تا نیاز بازار را از این قسمت رفع کنند، که در ادامه مطلب به معرفی رسمی یکی از این کارت گرافیک از سوی شرکت سازنده آن در قالب خبر خواهیم پرداخت.

شرکت inno3D نامی آشنا در صنعت کارت گرافیک در هنگ کنگ، همانطور که از تیتر مطلب خوانده‌اید به تازگی دو کارت گرافیک جدید موسوم به P106-090 را مخصوص استخراج کریپتو کارننسی ها معرفی کرده است. این دو کارت گرافیک هر در مدل P106-090 هستند، که تفاوت بزرگ و قابل دید آنها در ظاهر کولر اکتیو این دو مشخص است. کارت گرافیک مدل کوچکتر مجهز به یک کولر اکتیو با یک فن خنک کننده، ۳ گیگابایت حافظه ویدیوئی است؛ همچنین نسخه بزرگتر نیز با دو فن خنک کننده در همان مدل یعنی P106-090 می‌باشد که با همراه با مشخصات کلی مدل کوچکتر خود است. این دو کارت گرافیک از ۷۶۸ هسته پردازشی کودا (CUDA) همانند کارت گرافیک GTX 1050Ti است، اما درباره باس حافظه این میزان به ۱۹۲ بیت رسیده، که همانند کارت گرافیک GTX 1060 است. با توجه به این مشخصات از این دو کارت گرافیک انتظار می‌رود تا در استخراج کریپتو کارننسی‌ها نتیجه عملکرد مطلوبی را داشته باشند، زیرا در ماینینگ با کارت گرافیک رابط حافظه ویدیوئی از اهمیت خاصی برخوردار است.

همانطور که گفته شد، این دو کارت گرافیک در مدل P106-090 از ۳ گیگابایت حافظه ویدیوئی برخوردار هستند؛ این در حالی است که اکثر ماینرها از استفاده کارت گرافیک‌هایی که حافظه ویدیوئی ۳ گیگابایتی یا کمتر پرهیز می‌کنند. علت این پرهیز مشکل DAG یا همان Directed Acyclic Graph است که سبب محدودیت برای کارت‌های گرافیک در ماینینگ با چنین حافظه‌های ویدیوئی است. به هر حال این کارت گرافیک معرفی شده و در آینده‌ای نه چندان دور احتمالا عرضه خواهد شد. این دو کارت گرافیک توان مصرفی معادل ۷۵W (وات) را دارند، که این توان معادل توان رابط PCI-E است، که باز هم می‌تواند یکی از نکات منفی برای استفاده از چنین کارت گرافیکی باشد. اکثر ماینر ها به دلیل استفاده چندین کارت گرافیک بر روی یک مادربرد، از درگاه PCI-E X1 استفاده می‌کنند که این درگاه نیز مجددا به یک کابل رایزر متصل می‌شود که در نهایت به کانکتور خارجی ورودی توان مورد نیاز برای کارت گرافیک لازم است. کارت گرافیک‌های P106-090 از کلاک هسته ۱۳۵۴ مگاهرتز بصورت پایه و ۱۵۳۱ مگاهرتز بصورت افزایشی و فرکانس موثر حافظه ۸۰۰۰ مگاهرتزی برخوردار است.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *