خانه / دنیای خودرو / کدام خودروهای پیش فروش ایران‌خودرو تحویل نخواهند شد؟
کاکوفایل

کدام خودروهای پیش فروش ایران‌خودرو تحویل نخواهند شد؟

پژو 207 صندوقدار پیش فروش ایران‌خودرو

طرح های مختلف پیش فروش ایران‌خودرو در ماه‌های اخیر به قدری زیاد بوده است که گفته می‌شود چیزی زدیک به ۴۰۰ هزار خودرو تولید نشده این شرکت پیش فروش شده‌اند و با توجه به مشکلات این شرکت در تامین قطعات مربوط به خودروهای مختلف باید شاهد اطلاعیه‌هایی باشیم که همگی نشان دهنده عدم امکان تولید خودروهای این شرکت هستند و مشتریان بایستی از دیگر محصولات این شرکت استفاده کنند.

به گزارش چرخان، در حالیکه مشتریان منتظر تحویل خودروهای پژو ۲۰۷ صندوقدار اتوماتیک بودند و به نظر می‌رسید که وضعیت ایران‌خودرو به گونه‌ای پیش برود که به راحتی این مهم را عملیاتی کند ولی این اتفاق نیفتاده و از خردادماه سال جاری تا به همین امروز، حتی یک دستگاه خودرو از این محصول به مشتریان عرضه نشده و صرفا چند دستگاه خودرو به صورت پلاک شده در خیابان‌های تهران دیده شده‌اند که عملیات تست این خودرو بوده است.

پژو 207 صندوقدار اتوماتیکاین اتفاق در حالی است که نمایندگی‌های ایران‌خودرو مدعی هستند که تا پایان آبان ماه احتمالا مشکل این خودرو حل شده سری اول تحویل آنها را شاهد باشیم ولی برخی دیگر از نمایندگی‌های این شرکت می‌گویند حداقل تا ۳ ماه آینده خبری از صدور دعوتنامه و به تبع آن تحویل خودروها نخواهد بود و مشتریان بایستی فعلا قید پول و خودروی خود را بزنند تا وضعیت تولید این محصول مشخص شود.

ماجرا وقتی جالب‌تر می‌شود که نمایندگی‌های ایران‌خودرو بعضا به مشتریانی که حواله پژو ۲۰۷ صندوقدار اتوماتیک با موعد تحویل مرداد و شهریور دارند، پیشنهاد فروش حواله و خرید حواله جدید می‌دهند چرا که معتقدند این شرکت قادر به تحویل خودروی مذکور نیست و به قول معروف حالا حالاها دستشان به خودرو نخواهد رسید! البته گفتنی است آنها می‌گویند به احتمال فراوان بخش اعظمی از این خودرو به صورت دنده دستی به مشتریان تحویل خواهد شد! بدیهی است که هیچ نوشته مکتوب و رسمی وجود نداشته و این نمایندگی‌ها صرفا مشاوره می‌دهند!

از دیگر خودروهای بلاتکلیف ایران‌خودرو می‌توان به دنا پلاس توربو اشاره کرد که وضعیت بهترین نسبت به پژو ۲۰۷ داشته و علیرغم حضور تعداد زیادی از این خودرو در انبارهای این شرکت اما گویا نواقصی دارند که این خودروساز قادر به تامین آنها نیست! نمایندگی‌های این شرکت به شدت نسبت به خرید حواله این خودرو هشدار می‌دهند و از عدم تحویل این خودرو در زمان کوتاه می‌گویند!

به طور کلی به نظر می‌رسد که حداقل تا بهار ۹۸ وضعیت تولید خودروهای مخلتف ایران‌خودرو به ثبات نرسد چرا که در بخش خودروهای تولید مشترک با پژو نیز دچار مشکل شده و تعداد زیادی از پژو ۲۰۰۸ های پیش فروش شده عملا با کمبود قطعه روبرو هستند و کماکان وضعیت آنها در بلاتکلیفی روبرو است!

دنای پلاسکارشناسان پیشنهاد می‌دهند که به هیچ وجه برای خرید خودرو نسبت به معامله حواله اقدام نکنید چرا که در صورت این ریسک بزرگ بایستی منتظر خواب پولتان و انتظار طولانی برای تحویل خودرو باشید که قطعا باب میل بسیاری از مصرف کنندگان خودرو نیست!

نوشته کدام خودروهای پیش فروش ایران‌خودرو تحویل نخواهند شد؟ اولین بار در چرخان پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *