خانه / تکنولوژی / کاهش درآمد بی‌سابقه اچ‌تی‌سی در ۱۰ سال گذشته؛ اوضاع برای تایوانی‌ها خوب نیست!
کاکوفایل

کاهش درآمد بی‌سابقه اچ‌تی‌سی در ۱۰ سال گذشته؛ اوضاع برای تایوانی‌ها خوب نیست!

HTC-U12Plus-Quote-Flame-Red کاهش درآمد بی‌سابقه اچ‌تی‌سی در 10 سال گذشته؛ اوضاع برای تایوانی‌ها خوب نیست!

شرکت HTC به تازگی میزان درآمد خود را طی ماه نوامبر ۲۰۱۸ اعلام نموده است. اگر بخواهیم منصف باشیم حتی با یک نگاه هم سریعا می‌توان دریافت که در این آمار هیچ چیز شگفت‌انگیزی وجود ندارد و همه چیز طبق انتظار بسیار بد است!

021a8174e683bf973e8fb841ccf8d2ed کاهش درآمد بی‌سابقه اچ‌تی‌سی در 10 سال گذشته؛ اوضاع برای تایوانی‌ها خوب نیست!

طی ماه نوامبر درآمد کل شرکت HTC تنها ۴۷٫۶۷ میلیون دلار بوده است. هر چند در مقایسه با درآمد ۴۲٫۶۳ میلیون دلاری ماه اکتبر حدود ۱۲٫۷۵ درصد افزایش نشان می‌دهد که باید آن را به فال نیک گرفت ولی کافی است نگاهی به مدت مشابه سال قبل بیاندازیم تا از افت شدید این درآمد شگفت‌زده شوید. در حقیقت ماه نوامبر، سومین ماه متوالی بود که درآمد شرکت نسبت به آمار سالیانه کاهش بیش از ۷۰ درصدی را نشان می‌داد. در نوامبر سال ۲۰۱۷ شرکت HTC، حدود ۱۸۲٫۵ میلیون دلار درامد کسب کرده بود.

در سال گذشته مجموع کل درآمد این شرکت تایوانی بالغ بر ۱٫۸۸۲ میلیارد دلار بود که طبق هدف‌گذاری قرار بود طی سال ۲۰۱۸ به ۲ میلیارد دلار برسد ولی تا اینجای کار که تنها چند روز به پایان سال ۲۰۱۸ زمان باقی است، به سختی درآمد شرکت به ۷۲۵ میلیون دلار رسیده و ۶۱٫۴۷ درصد کمتر از مدت مشابه پارسال است!

این آمار بدین معناست که تنها یک معجره بزرگ در ماه دسامبر می‌تواند برای شرکت HTC یک درآمد یک میلیارد دلاری را به همراه آورد. به علاوه این رکورد کسری درآمد یک میلیارد دلاری برای اولین بار طی یک دهه اخیر است که در مجموعه متخصص و باتجربه‌ای HTC رخ می‌دهد.

1127_htcsmarthub_featured کاهش درآمد بی‌سابقه اچ‌تی‌سی در 10 سال گذشته؛ اوضاع برای تایوانی‌ها خوب نیست!

با وجود اینکه اوضاع کلی شرکت هیچ علامتی از بهبود را نشان نمی‌دهد با این اوصاف HTC قصد دارد با همکاری Sprint، بخت خود را برای بازگشت به دوران اوج امتحان کند. بدین منظور شرکت امیدوار است با همکاری شریک جدید یک مجموعه هوشمند موبایلی ۵G ایجاد نماید. هرچند که نمی‌توان انتظار یک موفقیت خارق‌العاده از این حرکت را داشت ولی با توجه به بحث داغ فناوری ۵G در سال ۲۰۱۹، می‌تواند به بدتر نشدن شرایط وخیم شرکت کمک کند.

نوشته کاهش درآمد بی‌سابقه اچ‌تی‌سی در ۱۰ سال گذشته؛ اوضاع برای تایوانی‌ها خوب نیست! اولین بار در وب‌سایت فناوری پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *