خانه / دنیای خودرو / کامیون برقی مرسدس به‌زودی بر روی خط تولید قرار می‌گیرد
کاکوفایل

کامیون برقی مرسدس به‌زودی بر روی خط تولید قرار می‌گیرد

بخش طراحی و تولید خودروهای سنگین مرسدس قصد دارد جدیدترین محصول خود را با پیشرانه الکتریکی روانه بازار کند. کامیون الکتریکی مرسدس با محدوده حرکتی ۲۰۰ کیلومتر تا سال ۲۰۲۱ در بازار عرضه می‌شود که پیش‌بینی‌های انجام شده، نشان می‌دهد موفقیت این کامیون سنگین وزن تضمین شده است. کامیون برقی ای‌اکتراس چندی پیش معرفی شده بود و زمان عرضه آن نیز سال ۲۰۲۰ اعلام شد اما اکنون یکسال به این زمان اضافه شده است.

در همین ارتباط مارتین داوم، رئیس مرکز ساخت خودروهای سنگین دایملر گفت:

در سال جاری مراکزی مانند فروشگاه بزرگ زنجیره‌ای Edeka و گروه  هرمس، برای تست کامیون برقی مرسدس اعلام آمادگی کرده‌اند و پس از آنها مشتریان دیگر نیز اضافه خواهند شد. دایملر در بخش خودروهای سنگین رقبای قدرتمند تسلا و مان را پیش رو دارد و همه آنها تلاش می‌کنند که به خودروهای پاک دست یابند. در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹، بخش کامیون‌ دایمر تقریبا هر سال در زمینه تحقیق و توسعه حدود ۱.۳ میلیارد یورو سرمایه‌گذاری می‌کند.

 

مرسدس بخش اعظمی از تمرکز خود را بر روی خودروهای الکتریکی و خودران قرار داده است تا در این بخش‌ها نیز در دنیا سرآمد باشد. بخش خودروهای سنگین مرسدس بنز دو مدل کامیون الکتریکی با وزن‌های  ۱۸ تا ۲۵  تن را امسال برای آزمایش به شرکت‌های مشتری خود ارائه می‌دهد..

نوشته کامیون برقی مرسدس به‌زودی بر روی خط تولید قرار می‌گیرد اولین بار در چرخان پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *