خانه / تکنولوژی / چیپست کایرین ۹۹۰ با مودم ۵G ساخت هوآوی Balong 5000 معرفی می شود
کاکوفایل

چیپست کایرین ۹۹۰ با مودم ۵G ساخت هوآوی Balong 5000 معرفی می شود

دو ماه پیش بود که چیپست کایرین ۹۸۰ (Kirin 980) اولین چیپست ۷ نانومتری دنیا با دو NPU و سرعت ۱.۴ دانلود گیگابیت رسما معرفی شد و تا معرفی نسل بعدی حدود ۱۰ ماه فاصله داریم، در حقیقت قرار است که برای هوآوی میت ۳۰ یا چنین دستگاهی و نه در هوآوی پی ۳۰ که پرچمدار بعدی هوآوی است پس فاصله زیادی تا آن داریم اما اولین شایعه به ما می گوید که چیپست کایرین ۹۹۰ با مودم ۵G ساخت هوآوی Balong 5000 معرفی می شود. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

گفته می شود هوآوی ۲۵ میلیون دلار هزینه توسعه برای زیربرند HiSilicon خود که چیپست های کایرین را می سازد، داشته است ولی مشخص نیست که این مبلغ دقیقا در چه راستایی هزینه شده یا مربوط به چیست و حتی چرا در این خبر عنوان شده است اما خب! چیپست بعدی هوآوی احتمالا کایرین ۹۹۰ (Kirin 990) نام خواهد داشت و روی معماری ۷ نانومتری توسط شرکت تایوانی TSMC توسعه داده می شود.

گفته می شود که تعداد ترانزیستور و مصرف انرژی مانند نسل پیشین خواهد بود اما مهم ترین تغییری که در کایرین ۹۹۰ (Kirin 990) شاهد خواهیم بود، مودم ۵G ساخت هوآوی Balong 5000 است که در حضو خواهد داشت. به این ترتیب می توان انتظار داشت که پرچمدار نیمه دوم سال ۲۰۱۹ هوآوی یعنی هوآوی میت ۳۰ حتما از فناوری ۵G بهره ببرد اما درباره پرچمدار نیمه اول یعنی هوآوی پی ۳۰ اطلاعاتی در دست نیست.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید که کایرین ۹۹۰ می توان خود را همانند کایرین ۹۸۰ به عنوان یک رقیب قابل تامل معرفی کند؟

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *