خانه / تکنولوژی / چینی ها آیفون X نخرید! سیستم Face ID به دلیل شباهت ظاهری گول می خورد
کاکوفایل

چینی ها آیفون X نخرید! سیستم Face ID به دلیل شباهت ظاهری گول می خورد

درباره امنیت Face ID مطالب زیادی در ترنجی خوانده ایم که عموما برای طرفداران آیفون X خوشایند نبوده است. امشب یکی دیگر از همان دسته مطالب منتشر شده است که خواندن آن می تواند برای شما مفید باشد، در ادامه با ترنجی همراه باشید.

قبلا در ترنجی خواندیم که فیس آدی آی دی (Face ID) واقعا ایمن نیست! فریب خوردن آیفون ۱۰ مادر توسط پسر. این تنها موردی بود که Face ID بدون ماسک و بین دو فرد غیر دوقلو فریب می خورد. شما هم حتما این لطیفه خیلی شیرین (!) که چینی ها به دلیل شباهت ظاهری زیاد چطور یکدیگر را می شناسند را شنیده اید! این لطیفه حالا برای فیس آیدی (Face ID) پیش آمده و امنیت آن را زیر سوال برده است آن هم نه روی یک آیفون X بلکه روی نسخه اولیه و نسخه ای که توسط اپل جایگزین شده است.

داستان از این قرار است که خانم Yan از چین، یک آیفون X خریداری می کند اما پس از مدتی متوجه می شود که Face ID آیفون X او با چهره همکارش نیز باز می شود! برای بررسی مشکل به مرکز خدمات اپل مراجعه  می کنند و آن جا دانسته یا نادانسته ایراد دستگاه مربوط به حسگر TrueDepth عنوان می شود و دستگاه تعویض می شود. جالب اینکه پس از تعویض آیفون X با یک نمونه دیگر، همچنان این موضوع رخ می دهد و دستگاه توسط صورت همکار وی باز می شود!

 قفل Face ID آیفون X توسط صورت همکار وی باز می شود

به تازگی خبر سرمایه گذاری کلان ۳۹۰ میلیون دلاری اپل روی شرکت سازنده TrueDepth را شنیدیم و خبر از متعادل شدن نرخ تولید این حسگر اساسی برای Face ID می آمد اما حالا به نظر می رسد یا برخی از آیفون X با حسگر TrueDepth معیوب راهی بازی شده اند و یا واقعا شناسایی چهره شبیه به هم چینی ها کار سختی است! البته که با شناسایی ۳۰ هزار نقطه روی چهره خیلی بعید است که دو نفر بسیار شبیه به هم باشند (حدود یک در میلیون) اما حالا این اتفاقی است که رخ داده و باید منتظر پاسخ بود.

نظر شما درباره امنیت Face ID چیست؟ فکر می کنید راه خوبی برای تامین امنیت آیفون X هزار دلاری شما باشد؟

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *