خانه / تکنولوژی / چه شرکتی در بازار هند اول است؟ سامسونگ یا شیائومی؟
کاکوفایل

چه شرکتی در بازار هند اول است؟ سامسونگ یا شیائومی؟

بدون شک شرکت های بزرگ و نامدار زمینه فناوری به خصوص در بخش موبایل، روزهای خوبی را پشت سر نمی گذارند. با رشد شرکت های کوچکتر و ارایه دستگاه های مقرون به صرفه تر دیگر خیلی سخت است که موبایل نزدیک به هزار دلاری خود را بفروشید مگر این اپل باشید! در این بازه زمانی شرکت هایی همچون شیائومی می توانند با ارایه دستگاه های برتر با قیمتی نصف نمونه شرکت های مطرح بازار را به تسخیر خود دربیاورد. بازار هند یکی از بازارهای مهم در صنعت تلفن همراه است که درباره رتبه اول آن بین علما اختلاف افتاده است. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا ببینیم کدام شرکت در بازار هند اول است؟ سامسونگ یا شیائومی؟

طبق آمار منتشر شده از موسسه Canalys به نظر می رسد که شیائومی با فروش ۸٫۲ میلیون دستگاه در هند ۲۷٪ بازار و سامسونگ با فروش ۷٫۳ میلیون دستگاه سهمی برابر ۲۵٪ دارد. بدین صورت مشخص می شود که شیائومی فروش بیشتری نسبت به سامسونگ در چارک پایانی سال ۲۰۱۷ داشته است. به نمودار زیر توجه کنید:

سهم بازار موبایل های هوشمند هند

سهم بازار موبایل های هوشمند هند

اما سامسونگ رسما اعلام کرده آن ها بازار هند را با فاصله زیاد در دست دارد! فکر می کنید مشکل کجاست؟ سامسونگ به داده های موسسه آلمانی GfK استناد می کند که در ان به جای آمار فروش کلی دستگاه ها به آمار فروش دستگاه به کاربر نهایی اشاره می کند. تفاوت چیست؟ شما می توانید تعداد زیادی موبایل را به کلی فروش ها یا خرده فروش ها بفروشید و سپس آن ها محصول را در بازار پخش کنند. بدین صورت شاید عدد اعلام شده برای چارک پایانی سال ۲۰۱۷ توسط Canalys در ماه های بعدی به دست کاربر نهایی برسد. اگر به خاطر داشته باشید بازه ای بود که اپل نیز به همین فاکتور برای اعلام تعداد فروش در مقایسه با سامسونگ اشاره کرده بود.

از نگاه سامسونگ و طبق داده های Gfk این شرکت کره ای ۴۰٪ از سهم بازار و ۴۵٪ از ارزش بازار موبایل های هوشمند هند را در دست خود دارد! مشخصا که آمار باید برای موبایل های فروخته شده به کاربر نهایی بررسی شود اما به دور از این حاشیه ها بد نیست به موضوعی فرای بحث های پیش آمده اشاره کنیم! از دست دادن بازار هند از آن چیزی که در آیینه می بینید به شما نزدیک تر است سامسونگ!

سامسونگ پیش از این تجربه تلخ از دست دادن بازار ارزشمند چین را دارد و بعید نیست که در بازارهای در حال توسعه که علاقه ویژه ای به موبایل ها مقرون به صرفه نشان می دهند چنین مسئله ای تکرار شود. با توجه به ارایه سری میان رده لوکس سامسونگ یعنی گلکسی A8 2018 و مدل پلاس آن در رده قیمتی نامعقول (حداقل در بازار ما) بد نیست که سامسونگ به فکر بازبینی در راهبرد قیمتی خود باشد. نظر شما چیست؟

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *