خانه / دنیای خودرو / پیش بینی قیمت خودرو در ۳ ماه آینده؛ گرانی یا ارزانی؟
کاکوفایل

پیش بینی قیمت خودرو در ۳ ماه آینده؛ گرانی یا ارزانی؟

قیمت خودرو

قیمت خودرو مبهم‌ترین ترکیبی است که این روزها در رسانه‌ها قابل مشاهده است و گفتگوها در شبکه‌های اجتماعی نیز نشان دهنده پیش بینی‌هایی است که نشان می‌دهد مردم نیز احتمال افزایش قیمت‌های عجیب و غریب را دور از ذهن نمی‌دانند و حالا پیش بینی مسئولین بازار خودرو نیز حکایت از تایید این موضوع دارد.

به گزارش چرخان، سعید موتمنی رئیس اتحادیه صنف دارندگان نمایشگاه‌ها و فروشندگان خودرو تهران در مصاحبه‌ای پیرامون وضعیت قیمت خودرو در بازار تهران و تحریم‌های آمریکا گفت: در مورد خودروهای وارداتی باید بگوییم که عرضه به اندازه کافی در انبارها و بازار خودرو وجود دارد و با توجه به گرانی یکباره نیز توان مردم برای خرید از بین رفته و عرضه و تقاضا در تعادل نیست. خودروهای خارجی تا سه ماه آینده مشکلی نخواهند داشت و تحریم‌های آمریکا نه تنها منجر به گرانی‌های بیشتر نخواهد شد بلکه به دلیل گرانی‌های اخیر باعث کاهش تقاضا شده است.

واردات خودرووی در ادامه افزود: بازار خودروهای خارجی در رکود عمیقی فرو رفته است که خرید و فروش‌ها بسیار کاهش یافته و عملا معامله‌ای در بازار صورت نمی‌گیرد. قیمت خودرو در این بازار راکد شده و فاصله توان خریدار و قیمت فروشنده بسیار زیاد است.

رئیس اتحادیه صنف دارندگان نمایشگاه‌ها و فروشندگان خودرو تهران در ادامه گفت: در مقابل اما وضعیت بازار خودروهای داخلی به دلیل کمبود عرضه توسط خودروسازان وخیم است و به همین دلیل قیمت خودروها به صورت روزانه تغییر می‌کند. این کمبود عرضه توسط خودروسازان در حالیست که محصولاتشان اکثرا مونتاژ چینی‌هاست و به دلیل نبود مشکل با کشور چین، دلیل عدم عرضه توسط آنها مشخص نیست.

بازار خودروموتمنی در پاسخ به سوالی در رابطه با خواسته اصلی خودروسازان گفت: خواسته اصلی خودروسازان آزادسازی قیمت‌هاست و به دنبال افزایش قیمت خودرو هستند. آنها به اندازه کافی قطعه و خودرو دارند و برای چندین ماه انبار کرده‌اند. اینکه گفته می‌شود در تولید خودرو مشکل دارند و یا با کمبود قطعه مواجه هستند درست نبوده و در صورت افزایش قیمت و آزادسازی قیمت‌ها عرضه آنها نیز افزایش خواهد یافت. ولی در مقابل مردم از کیفیت محصولاتشان راضی نیستند و این یک تضاد بزرگ در عرضه و تقاضای خودرو است.

موتمنی در پایان گفت: آزادسازی قیمت‌ها زمانی انجام پذیر است که کیفیت خودروها همگام با قیمت افزایش پیدا کند. ما معتقدیم و به این حرف پایبندیم که قیمت خودرو در حال حاضر گران است و محصولات تولید داخل بیش از کیفیتشان قیمت دارند و مراجع ذیصلاح می‌بایست به این موضوع ورود کنند. برای حل این مشکل باید برنامه جامعی ارائه شود تا هم کیفیت خودروها بالا رود و هم اینکه قیمت خودروها نیز متناسب با محصولات باشد.

نوشته پیش بینی قیمت خودرو در ۳ ماه آینده؛ گرانی یا ارزانی؟ اولین بار در چرخان پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *