خانه / دنیای خودرو / پژو ۳۰۱ هم توسط ایکاپ تولید شد؛ ایکاپ زنده می‌ماند؟
کاکوفایل

پژو ۳۰۱ هم توسط ایکاپ تولید شد؛ ایکاپ زنده می‌ماند؟

پژو 301

پژو ۳۰۱ از جمله محصولاتی است که شاید به اندازه پژو ۲۰۰۸ نتوانست خود را در بین اهالی خودروسازی کشور مطرح نماید ولی حالا به دومین خودروی تولیدی ایکاپ تبدیل شده است که از محصولات پسابرجامی محسوب شده و در زمانی به صورت آزمایشی توانست از خط تولید این شرکت بیرون بیاید که عملا برجام و منافعش را از دست دادیم ولی زمزمه‌های مبنی بر توانایی ادامه تولید این خودرو توسط ایکاپ شنیده می‌شود.

به گزارش چرخان، گروه خودروسازی ایران‌خودرو از جمله شرکت‌هایی بود که توانست اولین منفعت را از برجام کسب کرده و با راه اندازی شرکت ایکاپ که شرکت مشترک این گروه خودروسازی و پژو فرانسه بود به تولید محصولات روز دنیا بپردازد ولی خروج آمریکا از برجام عملا همه تلاش‌های این شرکت را از بین برد که حواشی اصلی این شرکت بر روی محصول پژو ۲۰۰۸ بود و در حال حاضر نیز صدها سفارش بلاتکلیف از آن وجود دارد که زمان تحویلشان مشخص نشده است.

پژو 301اما در همین اثنا که همه نگاه‌ها به سوی پژو ۲۰۰۸ و دیگر تولیدات گروه ایران‌خودرو بوده است، این شرکت توانسته اولین خودروی تولید داخل از این گروه را تولید کرده و اتفاق خوبی در این بحران را رقم بزند.

محمدرضا معتمد مدیرعامل ایکاپ در مصاحبه‌ای پیرامون وضعیت تولید پژو ۳۰۱ گفت: تولید این خودرو با شرایطی که ۶۰ درصد آن به صورت ساخت داخل بوده است عملیاتی شده و این مقدار از داخلی سازی تولید بالاتر از حدی است که وزارت صنعت تعیین کرده است. طبق قوانین موجود بایستی صرفا ۴۰ درصد از خودروهای پسابرجامی تولید داخل باشند که رقم محقق شده ما بالاتر از این عدد است. امیدوار هستیم که طبق برنامه ریزی انجام شده مجوزهای لازم را دریافت کرده و خودرو را تابستان سال آینده به تولید انبوه برسانیم.

این اتفاقات و گفته‌های مدیرعامل ایکاپ در حالی است که به نظر می‌رسید که با خروج پژو از ایران و اتفاقاتی که در مورد برجام رخ داده این تولیدات نیز به فراموشی سپرده شود ولی گویا همت مدیران این شرکت برای تولید محصولات بیش از پیش بوده و باید شاهد اتفاقات جدیدی در ایکاپ باشیم. همچنین ایکاپ و مدیرعاملش قول داده است که تولیدات پژو ۲۰۰۸ ادامه داشته و تعهدات این شرکت عملیاتی گردد.

از دیگر اخبار خوبی که طبق شنیده‌ها از این شرکت خودروسازی رسیده است، داخلی سازی ۳۰۱ یکی از اهدافی است که ایکاپ به دنبال آن بوده و به منظور کاستن از وابستگی تولید این خودرو به پژو فرانسه در حال تلاش است. همچنین طبق اخبار واصله از ایران‌خودرو بعضی از قطعه سازان کار تولید قطعات لازم برای پژو ۳۰۱ را آغاز کرده‌اند و در صورتی که مشکل جدیدی برای آنها ایجاد نشود قطعا شاهد روند رو به رشد تولید این خودرو در کشورمان خواهیم بود.

نوشته پژو ۳۰۱ هم توسط ایکاپ تولید شد؛ ایکاپ زنده می‌ماند؟ اولین بار در چرخان پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *