خانه / تکنولوژی / پنج راهنمای امنیتی گوشی‌های اندرویدی که باید بدانید
کاکوفایل

پنج راهنمای امنیتی گوشی‌های اندرویدی که باید بدانید

S9gNQWkSrxDDiT6oUNP9f9-970-80 پنج راهنمای امنیتی گوشی‌های اندرویدی که باید بدانید

اکثر ما از گوشی‌های هوشمند خود خیلی بیشتر از لپ‌تاپ‌هایمان استفاده می‌کنیم. اما آنقدری که روی امنیت لپ‌تاپ‌مان حساس هستیم، روی امنیت گوشی‌های اندرویدی خود حساسیت نداریم. بخشی از این تفکر، به این دلیل است که بسیاری از اصول امنیتی برطرف شده و تایید شده‌اند. با این وجود، هنوز راه‌هایی برای اطمینان از این‌که گوشی شما همراه با تمام رمزهای عبور و اطلاعات حساس به خطر نیفتاده است، وجود دارد.

بنابراین در ادامه این مطلب به پنج راهنمایی امنیتی برتر می‌پردازیم که در تجربه استفاده ایمن و بدون نگرانی از گوشی اندرویدی‌تان به شما کمک می‌کنند.

۱٫تأیید صحت دو مرحله‌ای را روشن کنید

بهترین راه برای جلوگیری از ربودن حساب گوگل شما این است که از تأیید دو مرحله‌ای استفاده کنید. هنگامی که این کد را فعال می‌کنید، هر بار که سعی می‌کنید از طریق دستگاه دیگری به حساب گوگل خود وارد شوید، کد به تلفن همراه‌تان ارسال می‌شود.

bJLs6vo4KXgC5xnaRTUEh9-650-80 پنج راهنمای امنیتی گوشی‌های اندرویدی که باید بدانید

این ممکن است خسته‌کننده به نظر برسد اما به طرز چشم‌گیری امنیت شما را بهبود می‌بخشد. حتی اگر گذرواژه شما به خطر افتاده باشد، دیگران هنوز نمی‌توانند به اطلاعات شما دسترسی پیدا کنند.

شما می‌توانید برای قابلیت تأیید صحت دو مرحله‌ای گوگل در وب‌سایت اختصاصی گوگل ثبت‌نام کنید. هر زمان که وارد سیستم شوید، شما می‌توانید ارسال کد تأیید به صورت پیامک را انتخاب کنید و یا از برنامه گوگل برای تایید ورود به سیستم استفاده نمایید.

 ۲٫ مراقب لینک‌های موجود در پیام‌های متنی باشید

ما می‌دانیم که بسیاری از افراد در اکثر حوزه‌های زندگی نسبتا باهوش هستند، اما همین افراد در دام پیامک‌های تقلبی افتاده‌اند. نمونه‌های کلاسیک این مورد شامل متن‌هایی است که به نظر می‌رسد از بانکی که در آن حساب دارید ارسال شده‌اند و از شما می‌خواهند که به حساب خود وارد شوید و از شما می‌خواهند مبلغ کوچکی را برای ادامه استفاده از سرویس پرداخت کنید و سپس به سرعت به اطلاعات کارت شما دست می‌یابند.

بهترین راه برای مقابله با این نوع کلاهبرداری، استفاده از گزینه امنیتی (security option) بر روی گوشی شما یا یک قطعه نرم‌افزاری نیست؛ شما فقط باید از عقل سلیم خود استفاده کنید و به پیام‌های ناخواسته‌ای که دریافت می‌کنید، بسیار مشکوک باشید.

با این حال، برنامه‌های امنیتی خاص از جمله Kaspersky Internet Security، پیامک‌های شما را برای گزینه‌هایی که کلاهبرداری‌های فیشینگ را نشان می‌دهند، اسکن می‌کنند.

۳٫از ۱۲۳۴ به عنوان پین خود استفاده نکنید

اگر از اسکنر دیجیتالی گوشی خود استفاده می‌کنید، این مهم است که پین ​​پشتیبان شما آسان نبوده و به شکلی نباشد که دیگران بتوانند آن را حدس بزنند. ۱۱۱۱، ۰۰۰۰ یا ۱۲۳۴ کلمات عبور مناسبی نیستند و اگر از آن‌ها استفاده کنید واقعا نقطه امنی روی گوشی شما وجود ندارد. همان‌طور که این گزینه در مورد الگو نیز صادق است؛ اگر الگوی شما ساده است، اصلا خوب نیست.

۴٫برنامه‌های خود را به‌روزرسانی کنید

این نه تنها نرم‌افزار اصلی گوشی شماست که نیاز به به‌روزرسانی به طور منظم دارد بلکه این کار باید برای برنامه‌های دیگر نیز انجام شود. حتی به‌روزرسانی برنامه‌های ساده در موارد خاص می‌تواند مشکلات امنیتی را اصلاح کند. برای بررسی به‌روزرسانی برنامه‌ها، به گوگل‌پلی بروید و گزینه برنامه‌های من و بازی‌ها (My Apps & Games) را انتخاب نمایید و سپس گزینه به‌​​روزرسانی (Updates) را انتخاب کنید.

HP6ZL3zEqpKQAiMKLjUHtg-650-80 پنج راهنمای امنیتی گوشی‌های اندرویدی که باید بدانید

با فعال کردن به‌روزرسانی خودکار، می‌توانید از آسیب‌پذیری‌ بالقوه نسخه قدیمی یکی از برنامه‌های مورد علاقه‌تان جلوگیری کنید. گزینه بروزرسانی خودکار را در تنظیمات و قسمت به‌روزرسانی خودکار برنامه‌ها (Auto-update Apps) پیدا خواهید کرد.

۵٫ اطلاعات حساس را از طریق وای‌فای عمومی ارسال نکنید

اگر شما در شهر زندگی می‌کنید، از استفاده از وای‌فای عمومی اجتناب‌ناپذیر است؛ این شبکه‌ها در همه جا هستند و بسیاری از آن‌ها توسط چندین ارایه‌دهنده، ارایه می‌شوند. چندین حمله مختلف می‌تواند به این معنی باشد که داده‌های ذخیره شده بر روی گوشی شما و اطلاعاتی که وارد آن می‌شوید به دست یک هکر می‌افتد.

بهترین سیاست این است که فقط از سایت‌هایی که ابتدای آدرس اینترنتی آن‌ها با https آغاز می‌شود بازدید کنید، به این معنی که آن‌ها امن هستند. در حالی‌که از وای‌فای عمومی استفاده می‌کنید، هرگز اطلاعات کارت خود را وارد نکنید و یا از بانکداری آنلاین استفاده ننمایید؛ ممکن است تمام وب‌سایت‌های بانکی امن باشند، اما این امنیت هیچ کاری برای جلوگیری از حمله‌ها جایی که هکر اطلاعات را از طریق تلفن همراه شما به بانکداری یا وب‌سایت دیگری منتقل می‌کند، انجام نمی‌دهد.

نوشته پنج راهنمای امنیتی گوشی‌های اندرویدی که باید بدانید اولین بار در وب‌سایت فناوری پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *