خانه / دنیای خودرو / پس از آزادسازی قیمت خودرو چه اتفاقاتی در بازار رخ خواهد داد؟
کاکوفایل

پس از آزادسازی قیمت خودرو چه اتفاقاتی در بازار رخ خواهد داد؟

قیمت خودرو قیمت انواع خودروهای داخلی قیمت روز خودرو

آزادسازی قیمت خودرو که امروز با چراغ سبز رئیس جمهور عملا کار خود را آغاز کرده و شمارس معکوس برای اعلام رسمی افزایش قیمت شدید خودروها آغاز به کار کرده است باعث شده تا بعضی از اهالی بازار سردرگم شده و عملا ندانند که چه اتفاق یا اتفاقاتی در انتظار این بازار است. البته گفتنی است تا زمانیکه جزئیات بیشتری از طرح احتمالی دولت برای بازار خودرو مشخص نشود، عملا نمی‌توان نسخه قطعی برای این بازار پس از آزادسازی قیمت خوردو پیچید.

به گزارش چرخان، فربد زاوه، کارشناس بازار خودرو که یکی از فعالان قابل اعتماد بازار خودرو کشور محسوب می‌شود در مصاحبه‌ای پیرامون وضعیت صنعت خودروسازی کشور گفت: در صورتی که دولت بتواند این آزادسازی قیمت را به صورت شناور عملیاتی کند و از طرف دیگر خودروسازان بتوانند عرضه را بالا ببرند و تقاضای موجود در بازار را پاسخ دهند عملا شاهد برچیده شدن بساط دلالان خواهیم بود و بازار خودرو به ثبات خواهد رسید.

فروش خودروهای کارکرده ایران‌خودرو گرانی خودرو محصولات ایران‌خودرو تورم خودرووی در ادامه افزود: در صورتی که رویه گفته شده عملیاتی شود حواله‌های جعلی از سطح بازار خارج می‌شوند و فرهنگ خرید واقعی در بازار مستولی می‌گردد. همچنین گفتنی است که در صورت عدم ایجاد مشکل برای عرضه خودروهای مختلف می‌توان حتی انتظار کاهش بهای تولید را داشت و معاملات رنگ منطقی به خود خواهند گرفت. در صورتی که این عرضه بالا رفته و خودروساز از منافع آن منتفع گردد قطعا سود سرشاری نصیبش می‌شود که می‌تواند آن را در بخش کیفیت سرمایه گذاری کند.

زاوه در ادامه به حضور دلالان در این بازار اشاره کرد و گفت: با آزادسازی قیمت‌ها و فروش خودروسازان با قیمت حاشیه بازار عملا شاهد خروج دلالان خواهیم بود و سرمایه گذاران جدیدی وارد این بازار می‌شوند که قطعا اتفاقات خوبی را برای صنعت خودرو رقم خواهند زد. نکته قابل توجه برای مدیران صنعت خودرو حلقه آخر تولید است که همان قطعه سازان کشور هستند. این قطعه سازان در حال حاضر با مشکلاتی روبرو هستند و حلقه انحصاری در آن دیده می‌شود که باید هر چه سریعتر این موضوع مدیریت شود. به طور کلی در صنعت قطعه سازی نیز باید دست دلالان را کوتاه کنیم و این انحصارات را از بین ببریم تا طرح شکست نخورد.

سایپا خودروهای چینی تحویل خودروهای پیش فروش شده محصولات جدید سایپابه طور کلی می‌توان گفت که آزادسازی قیمت خودرو هر چند در ظاهر یک اتفاق تورم زای بسیار بد برای اقتصاد و صنعت کشور محسوب می‌شود ولی با توجه به واقعیات موجود در بازار و اقتصاد کشور یک امر گریزناپذیر است که هر چه سریعتر باید عملیاتی شده و شرکت‌های فعال کشور را از تکاپو نیندازد. ایران‌خودرو و سایپا در حال حاضر از وضعیت خوبی برخوردار نیستند و زیان ۵۵۰۰ میلیارد تومانی شش ماهه اول سال نشان می‌دهد که این افزایش قیمت به شدت نیاز امروز صنعت خودروسازی کشور است.

نوشته پس از آزادسازی قیمت خودرو چه اتفاقاتی در بازار رخ خواهد داد؟ اولین بار در چرخان پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *