خانه / تکنولوژی / پتنت‌ها خبر از ساخت عینک AR فیسبوک می‌دهند
کاکوفایل

پتنت‌ها خبر از ساخت عینک AR فیسبوک می‌دهند

یک پرونده نشان می‌دهد که فیسبوک در حل کار روی یک عینک هوشمند است. در ادامه با ترنجی همراه باشید.

این پتنت، تصاویر دوبعدی خلق شده را روی عناصر تولیدشده توسط کامپیوتر قرار می‌دهد. صفحه‌نمایش می‌تواند داخل قاب باشد و رسانه را به چشم کاربر انتقال دهد. این اختراع همچنین کمک می‌کند تا پرتوهای نور دقیق‌تر به چشم کاربر هدایت شوند و صفحه‌نمایش قادر خواهد بود که عکس یا فیلم‌ها را با صدای همزمان پخش کند. ژن مونستر، تحلیلگر فناوری، اظهار داشته که اپل هم تا سال ۲۰۱۹ عینک هوشمند خود را عرضه خواهد کرد و بعد از آیفون، به دومین محصول پرطرفدار اپل تبدیل خواهد شد. شرکت oculus هم تا همان زمان عینک هوشمندی را به بازار عرضه خواهد کرد. دانشمندی که درحال کار روی این پروژه است، اظهار داشته:

۲۰ تا ۳۰ سال بعد، مردم به جای استفاده از گوشی، از عینک‌های خود استفاده خواهند کرد. این عینک‌ها هم تجربه AR و هم تجربه VR را به ما ارائه خواهند داد.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک، AR و VR را دو پلتفرم بزرگ بعدی می‌خواند. تیم کوک هم اینگونه فکر می‌کند اما به VR اعتقاد چندانی ندارد. فیسبوک در سال ۲۰۱۴ کمپانی آکیولس را با بودجه‌ای در حدود ۲ میلیارد دلار خرید.

گوگل گلس در فروش خیلی موفق عمل نکرده و فقط زودتر از دیگر عینک‌ها به بازار عرضه شده است. به هر حال باید منتظر فراگیرشدن عینک‌های هوشمند در آینده‌ای نزدیک باشیم.

نظر شما در این مورد چیست؟

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *