خانه / تکنولوژی / پایان یک خاطره ؛ موزیلا در سال ۲۰۱۸ پشتیبانی از فایرفاکس در ویندوز XP و Vista را متوقف می‌کند
کاکوفایل

پایان یک خاطره ؛ موزیلا در سال ۲۰۱۸ پشتیبانی از فایرفاکس در ویندوز XP و Vista را متوقف می‌کند

همه‌ی ما با موزیلا فایرفاکس خاطره داریم. چه آن‌هایی که همچنان از اینترنت اکسپلورر استفاده می‌کنند و چه کسانی که از مرورگر کروم لذت می‌برند. حداقل یکبار از موزیلا فایرفاکس استفاده کرده اید و موس شما لوگو روباه طورش را کلیک کرده‌اید. اگر هنوز از ویندوز XP یا ویندوز Vista استفاده می‌کنید ، خبری خوبی برای شما نداریم.

آخرین نسخه از ویندوز عرضه شده توسط مایکروسافت ویندوز ۱۰ نام دارد. با وجود گذشت دو سال از پایان پشتیبانی از ویندوز XP ، هنوز هم افرادی وجود دارند که از این ویندوز منسوخ استفاده می‌کنند. البته حق انتخاب یکی از فاکتورهای اصلی زندگی بشری است و نمی‌توان بابت آن به کسی خرده گرفت.

چند ماه پیش خبر رسید که موزیلا در سپتامبر ۲۰۱۷ (تقریبا همین حالا!) پشتیبانی خود از فایرفاکس را در ویندوز XP و Vista قطع خواهد کرد. این تاریخ همچنان تحت عنوان یک شایعه مطرح بود تا اینکه باز هم قاصد برایمان خبری آورد! فایرفاکس تصمیم خود را عوض کرده است و این تاریخ به چند ماه بعد موکول شده است.

امروز وبلاگ رسمی موزیلا اعلام کرده است که در تاریخ ژوئن ۲۰۱۸ (به صورت تقریبی خرداد ۹۶) موزیلا دیگر هیچ تعهدی نسبت به بروزرسانی امنیتی و کلی مرورگر خود در ویندوزهای ویستا و اکس‌پی ندارد.

“Today we are announcing June 2018 as the final end of life date for Firefox support on Windows XP and Vista. As one of the few browsers that continues to support Windows XP and Vista, Firefox users on these platforms can expect security updates until that date. Users do not need to take additional action to receive those updates.”

امروز ما ژوئن ۲۰۱۸ را به عنوان تاریخ پایان نهایی زندگی برای پشتیبانی فایرفاکس در ویندوز XP و ویستا اعلام می کنیم. به عنوان یکی از چندین مرورگر که همچنان به پشتیبانی از ویندوز ایکس پی و ویستا متعهد است اعلام می‌کنیم که کاربران فایرفاکس در این سیستم عامل ها می توانند تا آن تاریخ به روز رسانی های امنیتی را انتظار داشته باشند. کاربران برای به دست آوردن این به روزرسانی لازم نیست اقدام دیگری کنند.

نظر شما در این رابطه چیست؟

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *