خانه / دنیای خودرو / ورود پژو ۴۰۰۸ تا سال ۲۰۲۰!
کاکوفایل

ورود پژو ۴۰۰۸ تا سال ۲۰۲۰!

درست زمانی که طرفداران صنعت خودرو فکر می‌کنند که سگمنت کوپه شاسی‌بلند (Coupe-SUV) کمتر موردتوجه خودروسازان قرارگرفته است، پژو تصمیم می‌گیرد به این سگمنت با مدلی جدید ورود پیدا کند. ورودی که حداقل می‌توان از آن به‌عنوان یک گزارشی که در مورد آن شده است نیز اشاره کرد.

خودروساز فرانسوی قصد دارد سبد محصولات خود را با تولید یک مدل جدید به نام ۴۰۰۸ که در سگمنت کوپه-شاسی بلند قرار می‌گیرد گسترش دهد. محصولی که قرار است تا پایان دهه جاری میلادی یعنی سال ۲۰۲۰، معرفی و عرضه شود.

باوجوداینکه هیچ ادعای رسمی مبنی بر ورود این خودرو از جانب شرکت پژو انجام نگرفته است، اما مدیرعامل پژو جین-فیلیپ ایمپاراتو در مصاحبه‌ای با یک مجله بریتانیایی از ورود احتمالی یک شاسی‌بلند تا دو سال آینده خبر داده است. طبق گفته‌های او، شرکت پژو همان‌طوری که دو سال قبل قول ورود ۵ شاسی‌بلند جدید را داده بود و البته این ورود عملی شد بازهم سر قول خود خواهد ماند. پژو قصد دارد دوباره به دی ان ای اصلی خود بازگشته و به بازار پرکشش و قدرتمند شاسی‌بلند ها ورود قوی‌تری را درآینده داشته باشد.

بر اساس موفقیت‌های پژو ۲۰۰۸،۳۰۰۸ و البته ۵۰۰۸ و پرچم‌داری بی ام دابلیوهای X6،X4 و X2، این خودروی جدید پژو قرار است بر اساس پلتفرم پژو ۳۰۰۸ ساخته‌شده و خصوصیت‌های اصلی آن را به ارث ببرد. البته باید گفت که باوجود به ارث بردن ویژگی‌های اصلی ۳۰۰۸، این پژوی جدید تغییرات زیادی را در قسمت عقب خود شاهد خواهد بود. تغییراتی که چهره پشتی آن را به‌کلی با ۳۰۰۸ متمایز خواهند کرد.

طبیعتاً این شاسی‌بلند جدید فرانسوی بر روی پلتفرم PSA EMP2 سوار خواهد شد. ویژگی‌های قدرتی موتور نیز کمابیش همان موتورهای ۳۰۰۸ و ۵۰۰۸ را به نمایش خواهند گذاشت با این تفاوت که با سیستم تعلیق اسپرت تر نسبت به آن‌ها،۴۰۰۸ یک سرو گردن بالاتر از رقیبان فرانسوی و آلمانی خود قرار خواهد گرفت.

بر اساس ادعاهای اتو اکسپرس، این خودرو قرار است با دو قوای محرکه هیبریدی به خانواده کوپه-شاسی بلندهای جهان بپیوندد. هردوی این سیستم‌های قدرت رسانی توسط یک موتور ۱.۶ لیتری توربوشارژ که با یک موتوربرقی همراه می‌شود قدرت دهی می‌شوند. قدرتی که گفته‌شده است ۲۴۰ اسب بخار (۱۷۹ کیلووات) برای موتور ضعیف‌تر و ۳۰۰ اسب بخار (۲۲ کیلووات) نیز برای موتور قوی‌تر آن انتخاب‌شده است.

نوشته ورود پژو ۴۰۰۸ تا سال ۲۰۲۰! اولین بار در چرخان پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *