خانه / تکنولوژی / وان پلاس ۶T با دوربین یکپارچه با نمایشگر برای حسگر اثرانگشت رونمایی شده است، نزدیک شدن به یک رویا؟
کاکوفایل

وان پلاس ۶T با دوربین یکپارچه با نمایشگر برای حسگر اثرانگشت رونمایی شده است، نزدیک شدن به یک رویا؟

دوربین یکپارچه با نمایشگر می تواند به موبایل های ما این امکان را بدهد که از شر بریدگی نمایشگر مربوط به دوربین سلفی راحت شویم. می دانیم که در حال حاضر این فناوری در دسترس است اما کیفیت مناسبی ندارد و گفته شده که نمایشگر گلکسی اس ۱۰ از نوع Infinity O خواهد بود، شاید دوربین زیر نمایشگر تا ۲۰۲۰ ارایه شود. شاید دوربین یکپارچه با نمایشگر فعلا برای عکاسی سلفی مناسب نباشد اما حالا به نظر می رسد که این فناوری در مرحله ای قرار دارد که می تواند به عنوان حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر از آن استفاده کرد! در کالبدشکافی وان پلاس ۶T می بینیم که این دستگاه با دوربین یکپارچه با نمایشگر برای حسگر اثرانگشت رونمایی شده و این به معنی نزدیک شدن به یک رویای قدیمی است! در ادامه با ترنجی همراه باشید تا نگاهی به آن داشته باشیم.

حفره دوربین یکپارچه با نمایشگر وان پلاس 6T برای حسگر اثرانگشت

حفره دوربین یکپارچه با نمایشگر وان پلاس ۶T برای حسگر اثرانگشت

در حقیقت وان پلاس برای حسگر اثرانگشت یک دوربین زیر نمایشگر AMOLED خود قرار داده است که از حفره ای که شاهد آن هستید، انگشت شما را اسکن می کند. این کار با تابیدن نور به انگشت شما و عکاسی از آن انجام می شود. جالب که وقتی نمایشگر روشن است هیچ اثری از آن دیده نمی شود.

این به ما می گوید که می توانیم امیدوار به استفاده از دوربین سلفی یکپارچه با نمایشگر باشیم ولی نمایشگرهای OLED شفاف باید شفافیت بالایی را داشته باشند تا این اتفاق رخ بدهد. در تصویر زیر دوربین یکپارچه با نمایشگر وان پلاس ۶T را شاهد هستیم که به عنوان حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر عمل می کند:

حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر وان پلاس 6T

حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر وان پلاس ۶T

ما پیش از این با کالبدشکافی هوآوی میت ۲۰ پرو نگاهی به حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر آن هم داشتیم که البته راهبرد متفاوتی در پیش گرفته است. این نشان می دهد که شرکت های چینی آنقدر هم که فکر می کنید، کپی کار نبوده و هر کدام راه حل های خود را دارند که قابل ستایش است.

اگر علاقه دارید کالبدشکافی وان پلاس ۶T را ببینید، ویدیو زیر برای شماست اما پیش از آن نظر خود را درباره این راهبرد و البته آینده دوربین های یکپارچه با نمایشگر به ما در بخش نظرات بگویید.

 

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *