خانه / دنیای خودرو / هوش مصنوعی برای اولین‌بار در اسکوتر فلو استفاده شد
کاکوفایل

هوش مصنوعی برای اولین‌بار در اسکوتر فلو استفاده شد

برای اولین‌بار یک شرکت دانش‌بنیان هندی با نام ۲۲موتورز از اسکوتر برقی فلو که مجهز به هوش مصنوعی است با قیمت ۱،۱۲۵ دلار پرده برداشت. در کشور‌های پرجمعیت استفاده از اسکوترها بسیار متداول است و شرکت‌های مختلفی برای افزایش فناوری این وسایل تلاش می‌کنند که چین و هند را می‌توان پرچمداران آنها دانست. این شرکت هندی اسکوتر برقی فلو را با شکل و شمایل اسکوترهای معمولی معرفی نموده است اما در جزئیات، مشخصاتی دارد که هیچکدام از اسکوترها نمی‌توانند با آن رقابت کنند.

۲۲موتورز در بدنه فایبرگلاسی این محصول از یک اپ موبایلی استفاده نموده است، که مجهز به فناوری هوش مصنوعی بوده و این فناوری را learning Contact نامیده است. بنابراعلام شرکت مذکور این فناوری فراتر از اتصال معمولی با بلوتوث و استفاده از GPS عمل می‌کند و توانایی هشدار پیام‌های متنی، تماس‌ها، سرقت و جزئیات ترافیکی را دارد. همچنین اپلیکیشن فلو اطلاعات و حالات کاربر را ثبت کرده و با رفتار مالک خود آشنا می‌شود. با تغییر در حالت معمول راننده، این اسکوتر هشدار خواهد داد. در صورت خرابی این اسکوتر، خود اعلام خواهد کرد و قطعات مصرفی را سفارش خواهد داد.

منبع تامین انرژی این خودرو باتری‌های لیتیوم یونی هستند که به شکل خاص و فناوری متفاوت طراحی شده‌اند. موتور الکتریکی ۲.۱ کیلوواتی این ابزار ساخت بوش آلمان است. فلو کمتر از ۸۶ کیلوگرم وزن دارد و می‌تواند به سرعت ۶۵ کیلومتر بر ساعت دست‌یابد. فلو تنها در مدت ۱۰ دقیقه شارژ می‌شود و می‌تواند ۱۶ کیلومتر را طی کند.

نوشته هوش مصنوعی برای اولین‌بار در اسکوتر فلو استفاده شد اولین بار در چرخان پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *