خانه / تکنولوژی / هوآوی دوربین چهارگانه ، موبایل منعطف و ۱۰X زوم اپتیکال را در سال ۲۰۱۹ ارایه خواهد کرد
کاکوفایل

هوآوی دوربین چهارگانه ، موبایل منعطف و ۱۰X زوم اپتیکال را در سال ۲۰۱۹ ارایه خواهد کرد

هوآوی در حالی سال ۲۰۱۸ را پشت سر می گذارد که آغاز آن با هوآوی پی ۲۰ پرو و دوربین سه گانه آن حسابی سر و صدا کردند. امتیاز ۱۰۹ در DxO برای دوربین سه گانه هوآوی پی ۲۰ پرو امتیازی بود که برای سربلندی این دستگاه تا به امروز کافی بوده است. پس از آن چیپست کایرین ۹۸۰ به عنوان اولین چیپست ۷ نانومتری جهان معرفی شد و توجهات زیادی را به خود جلب کرد. خانواده هوآوی میت ۲۰ نیز با ۴ عضو کاملا آماده ظاهر شده اند، تازه اگر نخواهیم دستاوردهای زیربرند آنر (Honor) این شرکت را بررسی کنیم، همین ها برای یک سال موفق کفایت می کند اینطور نیست؟ حالا به نظر می رسد که سال ۲۰۱۹ قرار است حتی با همین شیب، برای هوآوی هیجان انگیزتر باشد. امروز خبر می رسد که هوآوی دوربین چهارگانه ، موبایل منعطف و ۱۰X زوم اپتیکال را در سال ۲۰۱۹ ارایه خواهد کرد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

در مصاحبه آقای Walter Ji رئیس گروه تجاری تولیدات هوآوی در اروپا بخشی از نوآوری هوآوی برای سال ۲۰۱۹ که بیشتر پیرامون دوربین است، مشخص شده است. به جز اولین موبایل ۵G هوآوی که در نیمه اول سال ۲۰۱۹ معرفی خواهد شد، همچنین صحبت هایی درباره موبایل منعطف هوآوی شده است. به جز این ها می توان گفت که یکی از مهم ترین پیشرفت ها می تواند پیرامون دوربین باشد، دوربینی که با هوآوی پی ۳۰ یا هوآوی میت ۳۰ ارایه خواهد شد.

دوربینی که شاید با هوآوی پی ۳۰ یا هوآوی میت ۳۰ ارایه خواهد شد

هر چند اولین دوربین چهارگانه دنیا توسط سامسونگ روی گلکسی ای ۹ ۲۰۱۸ رونمایی شد اما قطعا بهترین دوربین چهارگانه دنیا نیست. هوآوی در نظر دارد که موبایلی با دوربین چهارگانه عرضه کند و توانایی بی نظیر زوم ۱۰ برابر اپتیکال را نیز عرضه نماید. البته اگر دوباره اشتباهی در شایعات نشود و منظور زوم ۱۰ برابر هیبریدی نباشد ولی باز هم اگر حداقل ۵ برابر زوم اپتیکال را ارایه کنند، همچنان بی نظیر خواهند ماند.

به گفته آقای Walter Ji رئیس گروه تجاری تولیدات هوآوی در اروپا هوآوی بیشتر در دسته بندی پرچمدارها متمرکز خواهد بود و سامسونگ را از دور به در می کند. آن ها معتقدند که در دسته بندی پایین رده و میان رده چیزی برای نوآوری زیادی وجود ندارد. سامسونگ معتقد است که نوآوری ها را باید در میان رده و پایین رده های خود نیز ارایه کند. این جا دو راهبرد کاملا متفاوت را می بینیم. البته که میان رده های هوآوی از نظر نوآوری و ترندی بودن از دیگر میان رده های عموما ترندی ترند.

هوآوی به برنامه Android Go نمی پیوندد

همچنین رسما عنوان می شود که هوآوی به برنامه Android Go نمی پیوندد. این در حالی است که در ماه های اخیر ما دو دستگاه جدید در پروژه اندروید Go سامسونگ دیده ایم. آنها معتقدند که کاربران با رابط کاربری اندروید خام رابطه نمی گیرند و رابط کاربری EMUI هوآوی قوی تر است! (به حق چیزهای ندیده و نشنیده! هر چند از نظر “امکانات” اشتباه نمی گوید اما درباره تجربه کاربری اشتباه است)

نظر شما چیست؟ فکر می کنید سال ۲۰۱۹ سالی است که سامسونگ تلاش های آخر خود را به ثمر خواهند نشاند یا هوآوی از آن عبور می کند و سامسونگ را در آینه عقب خود می بیند؟ در ترنجی همچنین خواندیم که عینک واقعیت مجازی هوآوی بین ۱ تا ۲ سال دیگر رسما عرضه می شود.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *