خانه / تکنولوژی / هدست HMD Odyssey VR سامسونگ با فناوری Anti-SDE چگالی تصویر ۱۲۳۳ppi را برای کاربران متصور می شود
کاکوفایل

هدست HMD Odyssey VR سامسونگ با فناوری Anti-SDE چگالی تصویر ۱۲۳۳ppi را برای کاربران متصور می شود

می دانیم که نزدیک ترین گجت ها به چشم ما، هدست های واقعیت مجازی هستند. این هدست ها نمایشگر با در نزدیک ترین فاصله نسبت به چشم ما قرار می دهند و بسیار مهم است که چگالی تصویر بالایی داشته باشند. هدست HMD Odyssey VR سامسونگ همین چگالی تصویر بسیار خوب ۶۱۶ppi را ارایه می کنند اما چطور می شد اگر بدون افزایش تعداد پیکسل می توانستیم تجربه بصری کاربر را با چگالی تصویر بالاتر متصور شویم؟ امشب خبر می رسد که هدست HMD Odyssey VR سامسونگ با فناوری Anti-SDE چگالی تصویر ۱۲۳۳ppi را برای کاربران متصور می شود! در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

هدست واقعیت مجازی سامسونگ

هدست واقعیت مجازی سامسونگ

در نسخه جدید هدست HMD Odyssey VR سامسونگ از فناوری Anti-SDE یا Anti-Screen Door Effect استفاده شده است که یک ویژگی سخت افزاری است و سبب می شود با وجود تعداد پیکسل برابر ۲۸۸۰*۱۶۰۰ پیکسل در همان اندازه ۳٫۵ اینچی کاربر تصور کند به جای چگالی تصویر ۶۱۶ppi شاهد تماشای محتوا روی نمایشگر با چگالی تصویر ۱۲۲۳ppi است.

توضیح این که چطور فناوری Anti-SDE سامسونگ می تواند چنین کاری را انجام دهد کمی سخت بوده اما اینطور توضیح داده شده است: “یک شبکه که نور را از هر پیکسل پخش می کند و تصویر را به مناطق اطراف هر پیکسل تکرار می کند.” و قرار است این سبب شود شما فضای بین پیکسل ها را سخت ببینید و تصور کنید که چگالی تصویر ۱۲۲۳ppi بوده، درکش کمی سخت است! به زمان ساده تر به نظر می رسد سامسونگ این نمایشگرها را با یک “پخش کننده” تعبیه کرده است که طراحی شده است تا نور را به شکاف های بین پیکسل خالی بیندازد و در نتیجه جلوه ی صفحه نمایش را پنهان کند.

این “پخش کننده” می تواند اثر فاصله خالی بین پیکسل ها را کاهش دهد که به نظر مشابه شبیه نمایشگر با دو برابر تراکم پیکسل است، اما باید بگوییم، شارپنس تصویر (جنبه ای که بیشتر با رزولوشن ارتباط دارد ) با این روش نمی تواند افزایش یابد.

همچنین در جهت ارگونومی بهتر شاهد افزایش فاصله بین دو چشم از ۳۲ میلی متر به ۴۰ میلی متر هستیم. این سبب می شود که کلیت دستگاه از ۱۳۸ میلی متری به ۱۴۶ میلی متر برسد و هدست روی صورت های بیشتری، بهتر جای بگیرد. همچنان نمایشگرهای Super AMOLED هدست HMD Odyssey VR سامسونگ با Refresh Rate 90Hz ارایه می شوند. قیمت این هدست ۵۰۰ دلار است.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید این فناوری Anti-SDE سامسونگ چقدر در تجربه کاربری کاربران تاثیر مثبت بگذارد؟ به هر حال آینده، آینده واقعیت مجازی و واقعیت افزوده است.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *