خانه / دنیای خودرو / نگاه نزدیک به شاسی بلند GXراینو + ویدیو
کاکوفایل

نگاه نزدیک به شاسی بلند GXراینو + ویدیو

نگاه نزدیک به شاسی بلند راینو GX
تیونر آمریکایی USSV، از جدیدترین نسخه‌ی شاسی‌بلند لوکس راینو GX با دو پیشرانه‌ی V8 و V10 رونمایی کرده است که حدود ۲۵۰ هزار دلار قیمت دارد.

به گزارش زومیت،راینو (Rhino)، جدیدترین محصول مشترک شرکت‌های کوچ‌بیلدینگ و برند تیونینگ خودروهای آف‌رود آمریکا (USSV: United States Specialty Vehicles) است که همانند دو مدل دیگر این شرکت (راینو XT و G.Patton)، طراحی نظامی و متفاوتی دارد. در واقع با اولین نگاه به ظاهر راینو GX احتمالاً تصور می‌کنیم که کابین آن دارای صندلی‌های کوچک نظامی به رنگ زیتونی، انواع تجهیزات جنگی، رادار مقابله با موجودات فضایی و جایگاه نصب مسلسل است.

این تصورات با وجود طول ۵.۸ متری، ارتفاع بیش از ۲ متری، عرض حدود ۲.۵ متری و وزن ۵ تن، چندان هم جاه‌طلبانه نیست. ترکیب نام راینو به معنای کرگدن، درکنار بدنه‌ی غول پیکر همراه رنگ‌های سیاه، سبز نظامی و خاکی، نباید وجود حس ترس در عابرین پیاده را سرزنش کرد. اما واقعیت این است که راینو GX، یک شاسی‌بلند لوکس و سفارشی است و هر کسی می‌تواند این مدل را از شرکت USSV آمریکا خریداری کند. به‌خصوص جدیدترین نسخه‌، با تریم Executive که کابین لوکس و پر از چرم راینو را با داشتن تزئینات چوب، صندلی‌های برقی گرم شونده، غذاساز برقی و یک سان‌روف بزرگ، به سطح جدیدی رسانده است.

نگاه نزدیک به شاسی بلند راینو GX
نگاه نزدیک به شاسی بلند راینو GX

علاوه بر این، سیستم اطلاعات و سرگرمی راینو GX به تلویزیون ۴۰ اینچی و رسیور ماهواره مجهز است. دو صندلی ردیف عقب، کاملاً از صندلی‌های ردیف جلو جدا شده‌اند تا سرنشینان عقب در فضایی لوکس و متفاوت سفر کنند. راینو GX بر پایه‌ی پلتفرم وانت پیکاپ سنگین فورد F-450 با پیشرانه‌ی ۸ سیلندر V شکل ۶.۷ لیتری دیزل و ۱۰ سیلندر V شکل ۶.۸ لیتری (دیزل و بنزینی) ساخته شده است. سیستم تعلیق و ترمزهای راینو برای غلبه بر وزن سنگین این شاسی‌بلند لوکس و البته حفظ توانایی‌های آف‌رود، تقویت و بهینه‌سازی شده است.
نگاه نزدیک به شاسی بلند راینو GX

نگاه نزدیک به شاسی بلند راینو GX
نگاه نزدیک به شاسی بلند راینو GX
نگاه نزدیک به شاسی بلند راینو GX
نگاه نزدیک به شاسی بلند راینو GX

قیمت نسخه‌ی Executive راینو GX اعلام نشده است؛ اما سال گذشته‌ی راینو GX استاندارد در برنامه‌ی «گاراژ جی لنو» حدود ۲۴۹ هزار دلار قیمت‌گذاری شد و با توجه به تغییرات کابین و وجود تجهیزات لوکس، احتمالاً این مبلغ بسیار بالاتر خواهد رفت. لازم به ذکر است که پیش از این دو مدل این شرکت در قسمت ۸ سری فیلم‌های سینمایی سریع و خشن (Fast & Furoius) به نمایش در آمده بودند.
در ادامه می توانید ویدیو مربوط به این ماشین را ببینید.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *