خانه / تکنولوژی / نگاه نزدیک به رابط کاربری One UI سامسونگ
کاکوفایل

نگاه نزدیک به رابط کاربری One UI سامسونگ

بامداد امروز در ترنجی شاهدی تغییر نام رابط کاربری سامسونگ به One UI بودیم. این رابط کاربری در حقیقت همان چیزی است که پیش از آن به عنوان سامسونگ اکسپرینس ۱۰ می شناختیم. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا نگاه نزدیک به رابط کاربری One UI سامسونگ را داشته باشیم.

همانطور که در این ویدیو می بینید، رابط کاربری کاملا همان چیزی است که انتظارش داشتیم و خوشبختانه حالت شب با منوهای تاریک در دسترس خواهند بود. این رابط کاربری سامسونگ روی اندروید ۹ می نشیند و در حالت موبایل شاید تفاوت ویژه ای با آن چیزی که به عنوان سامسونگ اکسپرینس ۱۰ دیدیم نداشته باشد.

دقیقا منوهای برنامه های پیش فرض از نیمه نمایشگر شروع می شوند، برای خوانایی بهتر کنتراست قابل قبولی دارد، گوشه های منوها برای هماهنگ شدن با گوشه های نمایشگر گردتر شده و در مجموع طراحی زیباتری دارد. همچنین توضیحات و تایپوگرافی کاملا بهتر شده است. حتی جایگاه ساعت نیز به سمت چپ منتقل شده است. داستان عوض شدن آیکون ها واقعی است و طبق معمول کنار آمدن با طراحی جدید کمی سخت است، شخصا آیکون های قدیمی را بیشتر می پسندم.

نکته ای که گفته می شود درباره ژشت های ناوبری است که سامسونگ خود را خیلی از طرح سنتی جدا نکرده و سه منطقه متفاوت برای سوایپ در نظر گرفته شده است، بر خلاف اندروید ۹ و مثلا رابط کاربری اکسیژن وان پلاس یا EMUI هوآوی که یک نقطه برای سوایپ دارند. همچنین این راهکار برای دست چپ ها در لمس ژست بازگشت می تواند سخت باشد، راهی که هوآوی برای بازگشت خیلی بهتر در نظر گرفته است.

رابط کاربری One UI همچنین برای موبایل منعطف سامسونگ نیز ارایه خواهد شد که ویژگی های منحصر به فردی از جمله نمایش سه برنامه در کنار هم دارد. نظر شما درباره رابط کاربری One UI چیست؟

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *