خانه / دنیای خودرو / نگاهی به شاسی بلندها و پیکاپ هایی که رکورد حمل اجسام فوق سنگین را شکسته اند!
کاکوفایل

نگاهی به شاسی بلندها و پیکاپ هایی که رکورد حمل اجسام فوق سنگین را شکسته اند!

در دنیای خودروها هرروزه می‌توان خبرهای جالب و البته عجیبی را شنید که بعضی از آن‌ها واقعآ نظر مشتاقان را به خود جلب می‌کنند. در این مطلب قصد داریم خودروهای قدرتمندی را معرفی کنیم که وسایل فوق سنگین، از قطار گرفته تا شاتل فضایی را به دنبال خود کشیده‌اند.

پورشه کاین S دیزل ایرباس A380 را با خود حمل کرد

حدود یک سال قبل، خودروی آلمانی پورشه کاین توانست با کشیدن یک هواپیمای A380 به دنبال خود با مسافت ۲ متری در فروشگاه چارلز دوگل فرانسه، نام خود را در کتاب گینس ثبت کند.

این هواپیمای ۷۳ متری با وزن ۲۸۵ تن، توسط پورشه کاین S دیزل با موتور ۴.۱ لیتری V8 در کنار دو عدد توربوشارژ و قدرت تولیدی ۳۸۵ اسب بخار به همراه گشتاور تولیدی ۸۵۰ نیوتون متر، کشیده شد. پشت فرمان این خودرو نیز تکنیسین بریتانیایی پورشه یعنی ریچارد پاین نشسته بود که قبل از آن با کاین بنزینی ۵۷۰ اسب بخار تمرین کرده بود.

فولکس‌واگن توآرگ V10 TDI بوئینگ ۷۴۷ را با خود حمل کرد

سال ۲۰۰۶ بود که خودروی شاسی‌بلند فولکس‌واگن با کشیدن بوئینگ ۷۴۷ با وزن ۱۵۵ تن نام خود را در تاریخ ثبت کرد. شاسی‌بلند آلمانی که دارای وزنی برابر با ۷,۰۳۰ کیلوگرم بود توانست با سرعت ۳.۲ کیلومتر بر ساعت، مسافت ۱۵۰ متر، این هواپیمای غول‌پیکر مسافربری را به دنبال خود بکشد.

این فولکس‌واگن با موتور ۵ لیتری V10 توان تولید ۳۰۹ اسب بخار را در کنار ۷۵۰ نیوتون متر گشتاور دارا بوده تا بتواند این رکورد تاریخی را در کارنامه خود ثبت کند.

لندروور دیسکاوری به دنبال خود قطاری را حمل کرد

این خودروی بریتانیایی قدرتمند نیز در یک مأموریت خطرناک، یک قطار با وزن ۱۱۰ تن را در مسافت ۱۰۰ متری در جاده‌ای دورافتاده در استرالیا به دنبال خود کشید. این مأموریت که به دنبال اجازه رسمی از مقامات استرالیا بود، به لطف موتور ۶ سیلندر، ۳ لیتری موسوم به td6 که توان تولید ۲۵۴ اسب بخار قدرت در کنار ۶۰۰ نیوتون متر گشتاور بود، به موفقیت رسید.

در این خودروی لندروور هیچ‌گونه تغییر و اصلاحی روی موتور صورت نگرفت و تنها با همین قدرت و موتور توانست این قطار سنگین را به دنبال خود بکشد.

لندروور دیسکاوری اسپرت سه واگن لوکس سنگین قطار را به دنبال خود کشید

بازهم شاهد یک مأموریت دیگر از جانب خودروی لندروور، ولی این بار با مدل Discovery Sport که چند سال قبل توانست با قلب تپنده ۲ لیتری دیزل خود این کار را انجام دهد.

این نمایش در مسیری ۱۰ کیلومتری در شمال سوئیس به اجرا درآمد که لندروور دیسکاوری مجبور بود چیزی حدود ۶۰ برابر وزن خود را به دنبال خود بکشد.

رنج روور توانست تریلر تفریحی ساخت شرکت Airstream را به دنبال خود بکشد

در این مورد، وزن کشیده شده توسط رنج روور نیست که باعث قرار داده شدن آن در این لیست گردیده بلکه مسافتی است که این خودرو توانسته آن را به نمایش بگذارد. این رنج روور بریتانیایی که در زیر کاپوت آن قلب تپنده‌ی ۴.۴ لیتری V8 دیزل باقدرت ۳۳۹ اسب بخار قرارگرفته است، توانست مسافت باورنکردنی ۵,۹۱۶ کیلومتر را در مدت‌زمان ۱۱ روز با این بار اضافی طی کند.

این تریلر Airstream که وزن ۲,۳۹۹ کیلوگرم را دارا بود، توسط این لندروور لوکس شاسی‌بلند، از خانه Airstream در اروپا واقع در انگلستان تا کوهستان‌های اطلس در مراکش سفر طولانی رفت و برگشتی را تجربه کرد.

خودروی GMC 2500 HD توانست Carson Kalispell را با خود حمل کند

یک‌بار دیگر، ما بحث وزن را کنار گذاشته تا نه‌تنها به مقوله مسافت سفر بلکه سرعت این سفر نیز بپردازیم. موتور دیزل به‌کاررفته در این خودروی پرقدرت آمریکایی، این امکان را به این پیکاپ داد تا بتواند به خاطر سریع‌ترین سرعت حمل تریلر، نام خود را در گینس ثبت کند.

این نمایش دریکی از بیابان‌های کالیفرنیا آمریکا در سال ۲۰۱۲ نشان داده شد که این خودرو، توانست با سرعت بسیار زیاد ۲۳۸.۵۲۳ کیلومتر بر ساعت، این بار اضافی را با خود حمل کند.

نیسان پاترول توانست هواپیمای باربری Iiyushin ii-76 را با خود حمل کند

این نمایش جدید نیز در سال ۲۰۱۳ و در فرودگاه بین‌المللی شرجه امارات به وقوع پیوست. نمایشی که به‌وسیله کشیده شدن یک هواپیمای ۱۷۰ تنی در مسافت ۵۰ متری توسط این نیسان پاترول ژاپنی توانست رکورد جدیدی را از خود برجا بگذارد.

شاسی‌بلند خوش‌چهره و البته قدرتمند نیسان با موتور ۵.۶ لیتری V8 توانست با این حرکت، رکوردی با عنوان حمل سنگین‌ترین هواپیما توسط یک وسیله نقلیه را از آن خود کند.

تویوتا توندرا توانست شاتل فضایی Endeavour را با خود حمل کند

در سال ۲۰۱۲، شاتل فضایی اندیوور مسافت ۱۹ کیلومتری از لوس‌آنجلس تا مرکز علمی کالیفرنیا را به‌عنوان آخرین مقصد خود ترک کرد. در این سفر، سفینه فضایی توسط یک تویوتا توندرا (Tundra) استاندارد مدل ۲۰۱۲ با موتور ۵.۷ لیتری V8 و قدرت تولیدی ۳۸۱ اسب بخار نیز همراهی شد.

بااینکه این خودرو، طبق اطلاعات رسمی می‌توانست تنها وزن ۴۵۳۶ کیلوگرمی را به دنبال خود بکشد، اما این شاتل فضایی وزنی در حدود ۶۸,۰۳۹ کیلوگرم را دارا بود. سفینه‌ای که با وسایل و متعلقات اضافی مخصوص حملش، وزن اضافی ۵۴,۴۳۱ کیلوگرمی را مازاد بر وزن خودش به این تویوتای قدرتمند تحمیل می‌کرد. این نمایش نیز توسط تویوتا توندرا با کشیدن وزن ۱۳۶ تن به دنبال خود در طول پل منچستر به پایان رسید.

فورد F450 Super Duty به دنبال خود پرچم بزرگی از آمریکا را حمل کرد

در سال ۲۰۱۶ بود که شورلت موفق شد نام خود را به‌عنوان حمل‌کننده بزرگ‌ترین پرچم دنیا توس یک وسیله‌ی نقلیه به ثبت برساند. این رکورد توسط شورلت Silverado HD که توانست پرچمی بزرگ با ابعاد ۱۲.۲ در ۲۴.۴ متر را، در تگزاس آمریکا به دنبال خود بکشد، ثبت شد.

تنها چند ماه بعد از ثبت این رکورد، فورد با خودروی F50 Super Duty خود توانست در میامی آمریکا با کشیدن پرچمی با ابعاد ۱۳.۷ در ۲۸ متر آمریکا، این رکورد جهانی را از آن خود کند.

تسلا مدل X P100D توانست بوئینگ ۷۸۷-۹ Dreamliner را به دنبال خود بکشد

آخرین رکورد در این زمینه نیز توسط تسلا و با استفاده از خودروی مدل X P100D خود که یک شاسی‌بلند تمام برقی است به ثبت رسیده است. این خودروی برقی تسلا که طبق اعلام رسمی تنها قادر به کشیدن تریلری با وزن ۲۲۶۸ کیلوگرم است، توانست این بوئینگ ۱۴۳ تنی را با خود حمل کرده و رکورد تازه‌ای را درزمینهٔ حمل سنگین‌ترین وسایل ساخته‌شده توسط خودروهای برقی را به ثبت برساند.

این رکورد جدید نیز در فرودگاه ملبورن استرالیا به ثبت رسید.

نوشته نگاهی به شاسی بلندها و پیکاپ هایی که رکورد حمل اجسام فوق سنگین را شکسته اند! اولین بار در چرخان پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *