خانه / تکنولوژی / نگاهی به دوربین نوکیا ۸
کاکوفایل

نگاهی به دوربین نوکیا ۸

با ترنجی همراه باشید تا نگاهی بر مشخصات دوربین نوکیا داشته باشیم.

نوکیا اظهار داشته که برنامه دوربین نوکیا ۸ از نو نوشته شده است. گوگل نشان داد که برنامه دوربین چه تاثیراتی را می‌تواند بر روی عکس‌ها بگذارد و هم اکنون، شاهد آن هستیم که HMD دنباله رو این راه شده است.

نوکیا ۸ از دوربین دوگانه بهره می‌برد که هر دو ۱۳ مگاپیکسلی هستند اما تفاوت در رنگی و سیاه و سفید بودن آن‌هاست. همچنین دوربین این گوشی تثبیت‌کننده تصویر اپتیکال دارد. اندازه ۱٫۱۲µm بزرگترین اندازه پیکسل و دیافراگم f/2.0 روشن‌ترین نیست. گوگل پیکسل نیز دیافراگم بازتری نداشت اما اندازه پیکسل‌های آن بزرگ‌تر بودند. کمبود OIS در دوربین نوکیا ۸ حس می‌شود و ممکن است در نور کم به مشکل بخورید.

توجه داشته باشید که دوربین دوم افکت بوکه را اضافه می‌کند و مانند آیفون ۷ پلاس، قابلیت زوم ارائه نمی‌دهد.

همانطور که می‌دانید، دوربین جلوی ۱۳ مگاپیکسلی نیز توسط ZEIS ساخته شده است. قابلیت استفاده همزمان از دوربین جلو و پشت نیز وجود دارد. به هر حال، این شرکت سعی کرده که اصطلاح “bothie (هر دو)” را برای عکس ترکیبی از هر دو دوربین استفاده کند، اما ما طرفدار این کلمه نیستیم.

زایس کلمه بزرگی در صنعت دوربین می‌باشد ولی نوکیا نام جدیدی را برای فناوری‌های ۳۶۰ درجه خود وارد بازی کرده – “OZO”

این گوشی همچنین قابلیت ضبط صدای ۳۶۰ درجه را ارائه می‌دهد. این فناوری با استفاده از ۳ میکروفون امکان‌پذیر شده است که محدوده دینامیکی را بالا می‌برند.

این فناوری صدای بسیار واقع گرایانه‌ای را به شما ارائه می‌دهد و شما حتی جهت صدا را نیز متوجه می‌شوید که فوق‌العاده به نظر می‌رسد و فیلم‌های گرفته‌شده این گوشی را کاملا متمایز می‌سازد.

نظر شما در مورد دوربین نوکیا ۸ چیست؟

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *