خانه / دنیای خودرو / نوبت به ایرتویا رسید / افزایش قیمت ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومانی تویوتا راو۴
کاکوفایل

نوبت به ایرتویا رسید / افزایش قیمت ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومانی تویوتا راو۴

نوبت به ایرتویا رسید / افزایش قیمت ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومانی تویوتا راو۴

شرکت ایرتویا به عنوان واردکننده‌ی رسمی محصولات تویوتا در ایران، قیمت جدید خودروی تویوتا راو۴ را اعلام کرد. این خودرو متناسب با تیپ، بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان افزایش قیمت داشته است.

پس از افزایش قیمت چشمگیر محصولات رنو و هیوندای توسط نمایندگی‌های رسمی و وارد‌کنندگان این دو برند مطرح خودروسازی جهان در ایران، حالا نوبت به شرکت ایرتویا نماینده‌ی رسمی محصولات تویوتا ژاپن رسیده است تا میزان افزایش قیمت محصولات خود را اعمال کند.

امروز شرکت ایرتویا طی بخشنامه‌ای جدید، از افزایش قیمت ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومانی خودروی تویوتا راو۴ رونمایی کرد. بر اساس این بخشنامه‌ از این پس خودروی تویوتا راو۴ در ۳ مدل مختلف T3-V (limited) , T3-V و T3-E به ترتیب با قیمت‌های ۳۰۵ میلیون تومان، ۲۹۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و ۳۱۰ میلیون تومان توسط شرکت ایرتویا به خریداران تحویل خواهد شد. ذکر این نکته الزامی است که قیمت‌های اعلامی برای مدل ۲۰۱۷ است و طبیعتا با ورود مدل ۲۰۱۸، قیمت این خودرو مجددا افزایش خواهد داشت.

به گزارش زومیت با توجه به قانون جدید واردات خودرو که ورود خودروهای با ارزش گمرکی بیش از ۴۰ هزار دلار به ایران ممنوع شده است؛ خودروی پر فروش ایرتویا یعنی لکسوس سری NX از این پس مجوز واردات را دریافت نخواهد کرد و به همین دلیل قیمت جدیدی برای این خودرو تعریف نشده است. اما تویوتا پریوس به عنوان دیگر خودروی عرضه شده توسط ایرتویا، به دلیل اختلافات ایجاد شده در زمینه‌ی تعرفه‌ی واردات خودروهای هیبریدی همچنان قیمت نامعلومی دارد. از سوی دیگر جدیدترین عضو سبد محصولات ایرتویا خودروی کراس‌اور CH-R است که این خودرو نیز هنوز قیمت نهایی و جدیدی به خود ندیده است و ایرتویا تنها با شرایط اقساط و با قیمت نهایی نامشخص آن را به فروش می‌رساند.

خودرو مدل قیمت قبلی قیمت جدید
تویتا راو۴
T3-V Limited
۲۰۱۷ ۲۳۳,۵۰۰,۰۰۰ ۲۹۹,۵۰۰,۰۰۰
تویوتا راو۴

T3-V

۲۰۱۷ ۲۷۹,۸۰۰,۰۰۰ ۳۰۵,۰۰۰,۰۰۰
تویوتا راو۴

T3-E

۲۰۱۷ ۳۱۰,۰۰۰,۰۰۰

موج افزایش گرانی خودروهای خارجی پس از بسته شدن سامانه ثبت سفارش خودرو در تیر ماه سال جاری‌آغاز شد تا جایی که خودروی راو۴ که پیش از این با قیمت ۲۷۹ میلیون تومان در نسخه‌ی فول توسط ایرتویا به فروش می‌رسید؛ تا ۳۰۰ میلیون تومان نیز افزایش یافت و هم‌اکنون در بازه قیمتی ۳۱۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت در مصاحبه‌های خود همواره این افزایش قیمت‌ها را محکوم می‌کردند و عنوان می‌داشتند که پس از ابلاغ دستورالعمل جدید واردات خودروهای خارجی و باز شدن سامانه ثبت سفارش خودرو حباب قیمتی ایجاد شده از بین خواهد رفت و قیمت خودروهای خارجی کاهش خواهد یافت. اما نه تنها این موضوع محقق نشد؛ بلکه به دلیل افزایش تعرفه‌ی واردات خودرو در دستورالعمل جدید، شرکت‌های واردکننده نیز به صورت رسمی قیمت محصولات خود را افزایش دادند.پیش از این شرکت‌های نگین خودرو و کرمان موتور نیز به عنوان نمایندگان رسمی خودروسازان فرانسوی و کره‌ای رنو و هیوندای در ایران لیست جدید قیمت خودروهای خود را منتشر کردند که متوسط بین ۲۰ تا ۳۰ افزایش قیمت در محصولات پرفروش این دو شرکت نیز اعمال شده است

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *