خانه / تکنولوژی / نمایشگر OLED نشکن سامسونگ را ببینید
کاکوفایل

نمایشگر OLED نشکن سامسونگ را ببینید

موبایل های مقاوم مانند سری گلکسی اکتیو از نمایشگری که با پوشش پلاستیکی مجهز شده استفاده می کنند. پلاستیک نسبت به شیشه بسیار مقاوم تر است و در برابر ضربه می تواند عملکرد بهتری را داشته باشد، به خصوص حالا که پنل های OLED منعطف هم در بازار هستند. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا در ویدیویی رسمی نمایشگر OLED نشکن سامسونگ را ببینیم.

در این ویدیو ابتدا یک پنل نمایشگر OLED منعطف می بینید که شبییه به آن را سامسونگ در CES 2013 رونمایی کرده بود. وسط دو پنل دیگر شاهد نمایشگر گلکسی نوت ۸ هستیم که همان پنل OLED منعطف را دارد اما زیر یک شیشه سخت قرار گرفته است، شیشه ای که فقط دو لبه اش خمیده است. در نهایت یک پنل OLED منعطف را شاهد هستیم که زیر یک محافظ پلاستیکی قرار دارد و در برابر چکش هیچ اتفاقی برای آن نمی افتد. حقیقت این است که این ویدیو صحیح است اما پنل محافظ پلاستیکی خراشیدگی زیادی دارد و اصلا نمی تواند برای استفاده روزمره یک انتخاب خود باشد مگر روی آن از محافظ دیگری استفاده کنید!

این محافظ البته سختی و قدرت عبوردهی لمس (دست شما به صفحه لمسی دستگاه) برابر با شیشه عادی دارد. انتظار می رود سامسونگ از این نمایشگرها برای کنسول خودروها، دستگاه های موبایل مقاوم نظامی، کنسول های قابل حمل و کامپیوترهای شخصی تبلت طور مخصوص آموزش استفاده کند.

در تستی که Underwriters Laboratories روی این پنل انجام داده است، از ۲۶ سقوط از ارتفاع ۱٫۲ متری بین دماهای -۳۲ تا ۷۱ درجه سلسیوس مقاوم بوده و عملکرد عادی خود را ادامه می دهد. همچنین این پنل بیش از حد استاندارد مورد نیاز آن ها توانسته در مقابل سقوط ۱٫۸ متری مقامت نماید.

نظر شما چیست؟ به نظر موضوع خیلی جدیدی نیست و بیشتر شبیه به یک بهبود به نظر می رسد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *