خانه / تکنولوژی / نمایشگر هولوگرافیک سامسونگ در حق اختراع این شرکت دیده شد
کاکوفایل

نمایشگر هولوگرافیک سامسونگ در حق اختراع این شرکت دیده شد

در حال حاضر موبایل RED hydrogen one با نمایشگر هولوگرافیک یک پروژه نه چندان موفق یا حتی اگر بی رودربایسی تر بخواهیم بگوییم، شکست خورده است و به نظر نمی رسد که آینده روشنی را برای نمایشگر هولوگرافیک روی موبای به ما نشان بدهد. به نظر می رسد اگر آینده روشن در زمینه صنعت نمایشگر می خواهیم باید به سامسونگ نگاه کنیم. خبر می رسد که نمایشگر هولوگرافیک سامسونگ در حق اختراع این شرکت دیده شده است و در ادامه با هم در ترنجی درباره آن صحبت می کنیم.

در حق اختراعی که سامسونگ در سازمان مالکیت معنوی جهانی یا World Intellectual Property Organization به اختصار WIPO ثبت کرده است نمایشگر هولوگرافیکی را می بینیم که بر اساس دانسته های فعلی توسعه داده شده است اما به شدت در مصرف انرژی تاثیرگذار است.

گفته می شود که در حق اختراع نمایشگر هولوگرافیک سامسونگ به جای استفاده از روش فعلی یعنی روش های اختلال القایی چشم (eye strain-inducing parallax methods) از ماژول نور فضایی (the spatial light modular)، اسکن پیشرفته و پایش چشم استفاده خواهد کرد و به این صورت مصرف انرژی کاهش پیدا می کند. در این روش چندین تصویر از صحنه نمایش داده شده، شی یا تصویری که باید نمایش داده شود؛ به صورت مجزا برای هر چشم ارایه می شود می شود. فریم های پی در پی روی نمایشگر رزلوشن بالا به صورت پیوسته در موقعیت خود جابه جا می شوند و مشاهده کننده می تواند از فاصله مشخصی آن را ببیند.

این روش به سخت افزار جدید نیازی ندارد. هر چند مشخص نیست که این نمایشگر در موبایل استفاده می شود یا در زمینه دیگری اما به هر صورت جذاب است که نمایشگر هولوگرافیک سامسونگ در حق اختراع این شرکت دیده می شود.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید نمایشگر هولوگرافیک آینده موبایل ها و تبلت هاست؟

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *