خانه / تکنولوژی / مودم ۵G اینتل XMM 8160 با سرعت ۶ گیگابیت بر ثانیه رسما معرفی شد
کاکوفایل

مودم ۵G اینتل XMM 8160 با سرعت ۶ گیگابیت بر ثانیه رسما معرفی شد

یک هفته پیش بود که در ترنجی خواندیم مودم ۵G آیفون های ۲۰۲۰ ساخت اینتل خواهد بود. اینتل در حقیقت با اختلاف اپل و کوالکام توانست خود را وارد بازی کند. مدتی هست که مودم ۴G آیفون ها توسط اینتل تامین می شود و حالا کم کم آن ها در حال آماده کردم اذهان برای ورود به شبکه ۵G هستند. امروز مودم ۵G اینتل XMM 8160 با سرعت ۶ گیگابیت بر ثانیه رسما معرفی شده و در ادامه با هم با آن بیشتر آشنا می شویم. با ترنجی همراه باشید.

مودم 5G اینتل XMM 8160

مودم ۵G اینتل XMM 8160

مودم ۵G اینتل XMM 8160 در دو مدل یکی با پشتیبانی از نسل های قبلی ۲G, 3G و ۴G و یکی فقط ۵G معرفی کرده است که مشخصا مدل با پشتیبانی بیشتر می تواند برای موبایل ها بهتر باشد اما در بسیاری کاربردها هم همان نسخه فقط ۵G مفید خواهد بود. مودم ۵G اگزینوس ۵۱۰۰ سامسونگ نیز با ویژگی پشتیبانی از نسل های قبلی برای اولین بار سه ماه پیش رونمایی شد و بین ۲ تا ۶ گیگابیت را ارایه می کرد.

حداکثر سرعت ۶ گیگابایت بر ثانیه مودم ۵G اینتل XMM 8160 می تواند تجربه تا ۶ برابر سریع تر از بهترین های بازار را ارایه کند. البته که برخی چیپست ها مثل کایرین ۹۸۰ تا ۱.۴ و چیپست پرچمدار اسنپدراگون ۸۴۵ و اگزینوس ۹۸۱۰ تا ۱.۲ گیگابیت بر ثانیه سرعت ارتباط ۴G را ارایه می کند.

انتظار می رود نیمه دوم سال ۲۰۱۹ شاهد ارایه به صورت تولید انبوه مودم ۵G اینتل XMM 8160 باشیم و این همان آدرس سال ۲۰۲۰ برای آیفون ۵G را به ما می دهد. نظر شما چیست؟ فکر می کنید شرکت های دیگر به جز اپل به سراغ مودم ۵G اینتل بروند؟

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *