خانه / تکنولوژی / مقایسه گلکسی نوت ۹ با آیفون X پلاس
کاکوفایل

مقایسه گلکسی نوت ۹ با آیفون X پلاس

آیفون X پلاس؟ شیب؟ بام؟ … آ … باید بگویم منظور همان آیفون ۶٫۵ اینچی OLED است که خانواده سه تایی آیفون های ۲۰۱۸ رونمایی خواهد شد و مشخصا با گلکسی نوت ۹ مقایسه می شود. چطور است پیش از معرفی رسمی اپل مقایسه گلکسی نوت ۹ با آیفون X پلاس را داشته باشیم. با ترنجی همراه باشید.

مقایسه گلکسی نوت 9 با آیفون X پلاس

مقایسه گلکسی نوت ۹ با آیفون X پلاس

می دانیم که آیفون X از دو کم حاشیه تر از گلکسی اس ۹ به نظر می رسد اما در حقیقت نسبت نمایشگر به بدنه گلکسی اس ۹ ببیشتر از آیفون X است و این به معنی کم حاشیه تر بودن گلکسی اس ۹ است. دلیل را می توان در حاشیه های کناری کمتر در گلکسی اس ۹ نسبت به آیفون X دید، آیفونی که حاشیه پایین ندارد و حاشیه بالای آن نیز به صورت بریدگی نمایشگر طراحی شده است. به همین دلیل وقتی به تصویر بالا نگاه می کنید ممکن است تصور کنید آیفون X پلاس کم حاشیه تر از گلکسی نوت ۹ است و خب باید بگوییم، این بار درست فکر می کنید!

آیفون X پلاس کم حاشیه تر از گلکسی نوت ۹ است

هر چند هنوز هیچ چیز رسمی نیست و باید منتظر اعداد و ارقام رسمی بمانیم تا ببینیم کدام یک کم حاشیه تر و خوشدست تر هستند اما اگر به اندازه نمایشگر ها دقت کنید و سپس ابعاد کلی دستگاه ها را مقایسه نمایید، می بینید که آیفون X پلاس واقعا کم حاشیه تر است چرا که نمایشگر ۶٫۵ اینچی (در مقابل نمایشگر ۶٫۴ اینچی گلکسی نوت ۹) دارد و ارتفاع آن نیز کمتر از گلکسی نوت ۹ است! بد نیست بدانید آیفون X نیز بیش از ۴ میلی متر کوتاه قد تر از گلکسی اس ۹ است و هر دو نمایشگر ۵٫۸ اینچی دارند اما در عرض گلکسی اس ۹ بیش از ۲ میلی متر کم عرض تر است.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید فبلت دلبر (!) سال ۲۰۱۸ متعلق به اپل است یا سامسونگ؟ مشخصا آیفون X پلاس می تواند دستگاه اذیت کننده ای برای سامسونگ باشد اما نه به اندازه آیفون ۶٫۱ اینچی LCD ارزان قیمت!

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *