خانه / تکنولوژی / مقایسه نمایشگر پرچم‌دارها زیر نور خورشید
کاکوفایل

مقایسه نمایشگر پرچم‌دارها زیر نور خورشید

چه اینکه وقت اضافه خود را در استخر، ساحل، و یا اسکی روی کوه بگذرانید، به احتمال زیاد در جیبتان چیزی دارید که هیچوقت آن را ترک نمی‌کند: گوشی هوشمندتان. در ادامه با ترنجی همراه باشید.

متاسفانه، استفاده از گوشی هوشمند در تابستان  می‌تواند بسیار زجر‌آور باشد و دلیل آن نور بسیار زیاد خورشید است که باعث می‌شود به سختی ببینید که در نمایشگر چه می‌گذرد  و نیاز پیدا می‌کنید تا روشنایی گوشی خود را تا بالاترین حد آن بالا ببرید، و حتی در آن زمان هم به صفحه خیره می‌شوید تا پیامی را ببینید یا عکسی بگیرید. شاید با خود فکر کنید که آیا گوشی‌هایی وجود دارد که استفاده از آن‌ها در زیر نور خورشید آسان تر باشد؟

ما ۶ پرچمدار را در این مقایسه شرکت داده‌ایم. کدام صفحه نمایش خواناترین است؟ ابتدا اطلاعاتی در باره نمایشگر این ۶ پرچمدار مشاهده کنید:

حال به سراغ تست مقایسه می‌رویم:

هنگامی که به جدول نگاه می‌کنیم گلکسی اس۸ و آیفون ۷ پلاس بیشترین روشنایی را دارا هستند و می‌توانند به عدد ۵۵۰ نیت برسند. هرچه عدد بزرگتر باشد، دیدن آنچه روی نمایشگر است ساده تر است. اکسپریا XZs  با اختلاف کم سومین گوشی از نظر حداکثر روشنایی است  و سپس G6 را در مقام چهارم داریم. وان پلاس ۵ و پیکسل گوگل حداکثر روشنایی بسیار کمتری نسبت به مقام چهارم دارند. اگرچه حداکثر روشنایی تنها فاکتور مهم در زندگی روزمره نیست و مقدار بازتاب نور از نمایشگر نیز اهمیت دارد. به همین دلیل این ۶ گوشی را برای تست به زیر نور آفتاب بردیم و از آنها عکس انداختیم.

توجه داشته باشید که  این آزمایش زیر نور مستقیم خورشید انجام شده و این یک چالش برای هر دوربینی است و یک صحنه پویا کاملا واقع گرایانه ثبت نمی‌شود.

تمامی تصاویر کمی ادیت شده اند تا به نزدیک ترین حالت نمایشگر در زیر نور خوردشید درآیند.

صحنه اول: دختر و قلعه

برخی از گوشی‌ها روشن تر هستند که دیدن تصاویر روی آنها بسیار ساده تر است. نکته دیگری که متوجه شدیم تفاوت رنگ‌های نمایش داده شده در تمامی گوشی‌ها می باشد. برخی از گوشی‌ها رنگ‌هارا منحرف میکنند، و به آن‌ها وفادار نمی‌مانند.  تصور میکنیم که پردازش های‌ اضافی روی برخی از عکس‌ها رخ داده است، اما تمرکز روی روشنایی است و نه رنگ ها.

صحنه دوم: دونات

قاطعانه می‌توان گفت که در سه گوشی اول  دیدن تصاویر نسبتا راحت بود در حالی که در سه گوشی دیگر نسبتا سخت بود. قطعا امکان بهبود برای سه گوشی دوم وجود دارد.

صحنه سوم: Phonearena

در آخر ما از یک اسکرین شات از phonearena.com استفاده کردیم، خواندن متون چیزی است که عموما روی گوشی هوشمند خود انجام می‌دهیم.

و باز هم مشاهده میشود که سه گوشی عملکرد بسیار خوبی از خود نشان دادند در حالی سه گوشی دیگر آنچنان خوب نبودند.

برنده‌ی واضح در این مقایسه گلکسی اس۸ است که دارای بهترین بازتولید رنگ و کمترین حاشیه  در بین ۶ گوشی پرچمدار است، و قادر است بسیار پرنور شود. اپل از جایگاه بالای خود به پایین آمده و امسال با آیفون ۷ پلاس سوم می‌شود در حالی که سونی  با  اکسپریا XZs پرنور و خوانا به مقام دوم صعود کرده است سپس سه گوشی دیگر را داریم. در حالی که در گلکسی اس۸ و آیفون ۷ پلاس و اکسپریا ما قادر به دیدن نمایشگر بدون تلاش زیادی بودیم، در بقیه موارد( به خصوص گوگل پیکسل) زمانی که آنهارا به بیرون از خانه می‌برید بسیار دردسرساز تر هستند پس اگر شخصی هستید که زیاد بیرون می‌روید بهتر است که  به این نتایج اهمیت دهید. چشم هایتان از شما تشکر می‌کنند.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *