خانه / تکنولوژی / مقایسه دوربین پیکسل ۳ ایکس ال با آیفون Xs مکس
کاکوفایل

مقایسه دوربین پیکسل ۳ ایکس ال با آیفون Xs مکس

می دانیم که گوگل با ورود به دنیای موبایل یک ویژگی بسیار مهم را به نام خود زده است و آن ویژگی “دوربین” است. مهم ترین موضوعی که درباره پیکسل ۳ و پیکسل ۳ ایکس ال مورد بحث خواهد بود، دوربین آن است و امشب می خواهیم مقایسه دوربین پیکسل ۳ ایکس ال با آیفون Xs مکس را با هم ببینیم. با ترنجی همراه باشید.

شخصا پیش از آغاز بررسی حساب ویژه ای روی پیکسل ۳ ایکس ال باز کرده بودم اما همیشه تست های عملی به ما نشان می دهند که هیچ چیز روی کاغذ یا روی تصورات ما رقم نمی خورد. برای شروع می بینیم که فیلم برداری HDR دوربین سلفی آیفون Xs مکس قطعا از پیکسل ۳ ایکس ال بهتر است. در فیلم برداری دوربین اصلی به دلیل فیلم برداری HDR در آیفون Xs مکس رنگ ها کمی اغراق شده تر هستند. از نظر صدای استریو نیز ترجیح شخصی من روی آیفون Xs مکس است.

در عکاسی اما یک الگوی مشترک در تمام تصاویر پیکسل ۳ ایکس ال وجود دارد و آن HDR بیش از حد است. لطفا به لبه های مناطف کم نور و پرنور توجه کنید، این کاملا افکتی است که وقتی شما HDR را به حد زیاد اعمال می کنید. البته این میزان تا حد زیادی در پردازش تصویر پیکسل ۳ ایکس ال کنترل شده است اما برخی از اوقات کاملا این موضوع به چشم می آید. مثلا عکاسی سلفی پیکسل ۳ ایکس ال را ببینید. پیشانی شخص در پیکسل ۳ ایکس ال تیره تر از صورت و گردن آن است در حالی که هیچ دلیل به جز پردازش بیش از حد تصویر برای چنین خروجی دیده نمی شود.

قابلیت سوپرزوم پیکسل ۳ ایکس ال مشخصا زوم دیجیتال بهتری نسبت به پیکسل ۲ ایکس ال می دهد اما با لنز تله اختصاصی آیفون XS قابل رقابت نیست. در عکاسی شب می توان گفت پیکسل ۳ ایکس ال بهتر ظاهر شده است و در عکاسی پرتره پیکسل ۳ ایکس ال برتری خود را در زاویه دید بازتر (و احتمال قوی عملکرد بهتر در شرایط نوری ضعیف) به دلیل عکاسی با دوربین اصلی نشان می دهد. در شناسایی لبه های سوژه هر دو دستگاه عملکرد خوبی دارند که گاهی آیفون Xs مکس بهتر بود.

به صورت کلی می توان گفت پیکسل ۳ ایکس ال به شکل مشخص پردازش خیلی زیاد نرم افزاری روی تصاویر را دارد که در آیفون Xs مکس هم برای مثال در عکاسی سلفی شاهد بیش از حد صاف شدن پوست و رنگ های گرم در عکاسی پرتره هستیم اما در مجموع باید گفت هر دو موبایل یکی از بهترین عملکردهای ممکن در بازار را دارند که شما می توانید به سلیقه خود بین آن ها انتخاب کنید. انتخاب شما کدام است؟!

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *