خانه / تکنولوژی / مقایسه دوربین آیفون Xs مکس با گلکسی نوت ۹
کاکوفایل

مقایسه دوربین آیفون Xs مکس با گلکسی نوت ۹

یکی از مهم ترین پیشرفت های آیفون Xs و آیفون Xs مکس قطعا در دوربین است، جایی که حسگر تصویر بزرگتر شده و موضوعی وجود دارد که کمتر به ان اشاره شده است، دو برابر پیکسل های فوکوسی که سبب می شود سرعت فوکوس دوربین آیفون Xs مکس (و آیفون Xs) بهتر باشد. در ادامه با ترنجی همراه باشد تا مقایسه دوربین آیفون Xs مکس با گلکسی نوت ۹ را با هم داشته باشیم.

 

بزرگترین شوکی که در ابتدای ویدیو به ما وارد شد، عملکرد خیره کننده فیلم برداری ۴K آیفون Xs مکس در شرایط نوری چالشی و حفط گستره دینامیکی به شکلی کاملا بی نظیر است. گستره دینامیکی بالا یا HDR چه در عکاسی سلفی، اصلی و فیلم برداری قطعا در آیفون Xs مکس بهتر از گلکسی نوت ۹ انجام می شود.

دوربین گلکسی نوت ۹ بیشتر در شرایط نوری ضعیف می تواند برتر باشد. چه دوربین سلفی و چه دوربین اصلی هر دو در شرایط نوری ضعیف از آیفون Xs مکس بهتر هستند. در بحث فیلم برداری حرکت آهسته گلکسی نوت ۹ برتری خود را با فیلم برداری ۹۶۰ فریم بر ثانیه به رخ می کشد.

دو پیشرفت ویژه در دوربین آیفون Xs مکس وجود دارد که آن ها را می توان در ضبط صدا به صورت استریو (شاید باور نکنید ولی برای اولین بار در آیفون ها) و سرعت فوکوس بهتر دیده می شود. همچنین شما حتی در عکاسی پرتره با دوربین سلفی می توانید درجه بوکه بودن تصویر را پس از ثبت عکس تنظیم کنید اما در گلکسی نوت ۹ فقط با دوربین اصلی چنین موضوعی وجود دارد. همچنین به نظر می رسد گلکسی نوت ۹ در حالت پرتره (Live Focus) به صورت HDR عکاسی نمی کند و این موضوع خوبی نیست.

به صورت کلی می توان گفت که پیشرفت دوربین آیفون Xs مکس خوب است و بیشتر مایل هستیم مقایسه آن را با آیفون X پس از آپدیت به iOS 12 ببینیم. گلکسی نوت ۹ یکی از دوربین های خیلی خوب بازار را دارد اما حقیقت این است که چند سالی هست که با صدر جدول خداحافظی کرده است!

نظر شما چیست؟‌ کدام دوربین را می پسندید؟

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *