خانه / تکنولوژی / مقایسه دوربین آیفون تن (iPhone X) با گلکسی نوت ۸
کاکوفایل

مقایسه دوربین آیفون تن (iPhone X) با گلکسی نوت ۸

دوربین گوشی هوشمند نه تنها در بازار ما بلکه در اکثر بازارها مورد توجه کاربران است. در حقیقت یکی از بزرگترین وظیفه های گوشی های هوشمند ما ثبت خاطرات ما در شرایط مختلف است چرا که این تنها وسیله ایست که تقریبا همه جا همراه ما بوده و خواهد بود! پس طبیعی است اگر ببینیم شرکت های مختلف تولید گوشی هوشمند تمرکز ویژه ای روی دوربین دستگاه های خود دارند. امروز با مقایسه دوربین دو دستگاه معروف و گران بازار با شما خواهیم بود. مقایسه دوربین آیفون تن (iPhone X) با گلکسی نوت ۸ را در ادامه از دست ندهید!

یکی از بهترین مدل های ممکن برای انجام یک مقایسه این است که به جای شنیدن یا دریافت تجربه شخص بررسی کننده از زبان خودش، شما خودتان خروجی های مختلف را ببینید و بررسی کنید، البته برای این کار نیاز به دانش کافی دارید اما به صورت کلی می توانید بر اساس سلیقه خود نیز نظر بدهید. در این بررسی که در SuperSaf TV انجام شده بود، هر دو دستگاه کنار به کنار هم قرار گرفتند تا عکاسی، فیلم برداری، فیلم برداری حرکت آهسته و زوم اپتیکال در این موارد مورد بررسی قرار بگیرد. اگر علاقه دارید تصمیم بهتری بگیرید لطفا به لینک مطلب بروید و ویدیو را روی رزلوشن ۴K تنظیم کنید و امشب‌ (!) آن را ببینید.

ابتدا با فیلم برداری دوربین سلفی آغاز شد. خوب باید گفت گلکسی نوت ۸ دارای فوکوس خودکار در این بخش است و دلیل اصلی شارپ بودن صورت سوژه این است. گستره دینامیکی دوربین جلو گلکسی نوت ۸ بیشتر است و آسمان آبی کاملا تایید کننده این موضوع اما بد نیست بدانید آیفون ها در دوربین سلفی تمرکز را روی صورت سوژه قرار می دهند و در شرایط بیشتری می تواند تصویر بهتری ثبت کنند اما این صحنه یکی از آن صحنه ها نیست. در فیلم برداری آیفون تن (iPhoen X) زاویه دید بازتری دارد اما در عکاسی نماینده سامسونگ عملکرد بهتری را ارایه کرده است. در فیلم برداری سلفی می توان گفت لرزشگیر دیجیتال گلکسی نوت ۸ بهتر عمل می کند.

مقایسه دوربین آیفون تن (iPhone X)

مقایسه دوربین آیفون تن (iPhone X)

در بحث عکاسی سلفی باید بدانید آیفون تن (iPhone X)‌به صورت رسمی می تواند تصاویر پرتره بگیرد اما گلکسی نوت ۸ خیر ولی این بدان معنی نیست که شما نمی توانید با گلکسی نوت ۸ عکس سلفی پرتره بسازید! با استفاده از حالت فوکوس انتخابی (Selective Focus معرفی شده در گلکسی اس ۵) که به دلیل دارا بودن فوکوس خودکار در دوربین جلو این دستگاه در دسترس است، می توانید یک تصویر پرتره ثبت کنید اما در شرایط خاص مثل تصویری که کنار ماموت ثبت شده بود، این افکت به خوبی کار نمی کند اما نماینده اپل عملکرد بهتری دارد. به صورت کلی می توان گفت سلفی گوگل پیکسل ۲ ایکس ال از هر دو این دستگاه ها می تواند بهتر باشد.

در فیلم برداری  و عکاسی دوربین اصلی می توان دید که گستره دینامیکی آیفون تن (iPhone X)‌ بهتر بوده و جزئیات بیشتری در آسمان در حال غروب یا سایه های درختان دارد. در بحث دقت رنگ تا زمانی که یک مرجع وجود نداشته باشد نمی توان نظری داد اما رنگ های گلکسی نوت ۸ مقداری اشباع تر به نظر می رسد که لزوما بد نیست اما این موضوعی است که به شما بستگی دارد. در بحث فوکوس دوربین اصلی با اینکه آیفون تن (iPhone X) عملکرد مناسبی دارد اما فوکوس دوال پیکسل در گلکسی نوت ۸ قطعا بهتر و سریع تر از آن است.

نظر شما درباره دوربین آیفون تن (iPhone X) با گلکسی نوت ۸ چیست؟

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *