خانه / تکنولوژی / محققان میکروسوزن جدیدی تولید کرده‌اند که در چشم انسان حل می‌شود!
کاکوفایل

محققان میکروسوزن جدیدی تولید کرده‌اند که در چشم انسان حل می‌شود!

Microneedle محققان میکروسوزن جدیدی تولید کرده‌اند که در چشم انسان حل می‌شود!

گاهی اوقات برای درمان برخی مشکلات و شرایط خاص چشم انسان، پزشکان ترجیح می‌دهند که استفاده از قطره چشم را تجویز کنند. با این حال بعضی وقت‌ها مشکل به وجود آمده خارج از توان قطره چشم است تا حل شود. اخیرا محققان موفق شدند میکروسوزن جدیدی تولید کنند که پس از انتقال به کره چشم، در آن حل می‌شود. هم‌چنان همراه آی‌تی‌رسان باشید.

figure-4-1000x370 محققان میکروسوزن جدیدی تولید کرده‌اند که در چشم انسان حل می‌شود!

شاید دیدن یک سوزن کوچک که قرار است در چشمان شما فرو رود، آن چیزی نباشد که انتظارش را داشتید یا این که حس مثبتی را در شما القا کند؛ هرچند که به عنوان جایگزین قطره چشم و برای پیشگیری از عمل جراحی، انتخاب آخر شماست. البته این را هم اضافه کنیم که این میکروسوزن جدید نه درد داشته و نه چیزی است که باعث وحشت شما شود. این میکروسوزن جدید همانند لنز بر روی چشم قرار می‌گیرد. البته نحوه عملکرد این میکروسوزن با نمونه‌های قبلی آن از آن جهت متفاوت است که این میکروسوزن‌‌ها کاملا در چشم انسان حل شده و اجازه می‌دهند که دارو به مرور و در زمان طولانی‌تری در کره چشم آزاد شود.

eyepatch-illustration-1000x341 محققان میکروسوزن جدیدی تولید کرده‌اند که در چشم انسان حل می‌شود!

این شیوه عملکرد از نظر محققان کارایی بالاتری در مقایسه با روش‌های قبلی دارد. در حالی که این خبر بسیار امیدوار‌کننده است، باید توجه داشت که تا به این لحظه محققان آن را تنها بر روی موش‌ها آزمایش کردند. برای اثبات تاثیر این میکروسوزن باید آن را بر روی چشم انسان نیز آزمایش کرد که قرنیه بسیار ضخیم‌تری نسبت به موش دارد. در گفت‌وگو با ArsTechnica، یکی از محققین حاضر در این پروژه به نام Peng Chen اعلام کرده است:

«ما روش درمانی جدید خود را به منظور حمل داروی مورد نظر تا به این لحظه بر روی شبکیه و اتاق جلویی چشم آزمایش نکردیم. با این حال احتمال می‌دهیم که داروی تزریق شده در قرنیه به بخش اتاق جلویی چشم منتشر شود. حتی این احتمال را دادیم که میکروسوزن جدید خود را تا حدی قوی و محکم بسازیم که تا صلبیه چشم نیز نفوذ کند. ما در حال تلاش برای بهینه کردن پچ‌های چشم (ساختار میکروسوزن، ترکیبات پلیمری، افزایش استحکام سوزن‌ها) به منظور بهتر کردن استفاده‌های عملی از آن هستیم.»

نوشته محققان میکروسوزن جدیدی تولید کرده‌اند که در چشم انسان حل می‌شود! اولین بار در وب‌سایت فناوری پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *