خانه / تکنولوژی / مایکروسافت در حال طراحی مرورگر جدیدی مبتنی بر کرومیوم است!
کاکوفایل

مایکروسافت در حال طراحی مرورگر جدیدی مبتنی بر کرومیوم است!

7010678-0-image-a-1_1543956759976 مایکروسافت در حال طراحی مرورگر جدیدی مبتنی بر کرومیوم است!

براساس اخباری که از داخل شرکت مایکروسافت درز کرده است، این شرکت در حال طراحی و توسعه یک مرورگر جدید برای سیستم عامل ویندوز ۱۰ است و قصد دارد آن را جایگزین مرورگر اج نماید. این مرورگر جدید مبتنی بر پلتفرم مرورگر کرومیوم خواهد بود که خود از مرورگر‌های امن و محبوب کروم گوگل، اپرا و Brave مشتق شده است. با این حال تنها چیزی که در مورد آن فعلا مشخص شده این است که با اسم رمز آناهایم (Anaheim) شناخته می‌شود.

edge-chrome مایکروسافت در حال طراحی مرورگر جدیدی مبتنی بر کرومیوم است!

حقیقتا شنیدن چنین اخباری آن هم در مورد شرکتی چون مایکروسافت بسیار شگفت‌آور و عجیب است. از طرفی این شرکت پول و زمان بسیار زیادی را برای طراحی و تولید مرورگر اج و موتور EdgeHTML خود صرف نموده است. هر چند هرگز نتوانست به موفقیتی درخور دست یابد و صراحتا باید اعتراف نمود به همان ناکارآمدی اینترنت اکسپلورر است.

با این حال شنیدن این خبر بسیار مسرت بخش است و امیدواریم سرانجام در سومین تلاش، مایکروسافت بتواند از عهده توسعه یک مرورگر با کیفیت و کارا برآید. گفته می‌شود مرورگر جدید بسیار قدرتمند‌تر و سریع‌تر از مرورگر اج است. همچنین این حقیقت که مایکروسافت رضایت داده است از یک موتور منبع‌باز مانند کرومیوم برای این کار استفاده شود، بسیار دلگرم‌کننده و جذاب است.

از زمانی که ساتیا نادلا، سکان رهبری مایکروسافت را در سال ۲۰۱۴ بدست گرفته است، همه‌چیز در شرکت با سرعتی خیره‌کننده در حال دگرگون شدن بوده و مایکروسافت با گام‌های بلند به سمت دوران جدیدی از پیشرفت و موفقیت حرکت کرده است. صادقانه باید بگوییم که از هم اکنون با بی‌صبری برای چشیدن دست‌پخت جدید برنامه‌نویسان مایکروسافت که از موتور کرومیوم سود می‌برد، لحظه شماری می‌کنیم.

نوشته مایکروسافت در حال طراحی مرورگر جدیدی مبتنی بر کرومیوم است! اولین بار در وب‌سایت فناوری پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *