خانه / تکنولوژی / ماجرای فرود ناسا روی ماه بار دیگر زیر سوال روس ها
کاکوفایل

ماجرای فرود ناسا روی ماه بار دیگر زیر سوال روس ها

پس از این که پریشب کاوشگر ناسا بر سطح مریخ فرود آمد حالا روس ها دوباره می‌خواهند صحت سفر آمریکا به ماه را بررسی کنند. در حقیقت ماجرای فرود ناسا روی ماه بار دیگر زیر سوال روس ها است! در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

رئیس آژانس فضایی روسیه (روسکاسموس) پیرامون شایعات درباره واقعیت سفر ناسا به ماه می‌خواهد صحت و سقم فرود آمریکایی‌ها به کره ماه در سال ۱۹۶۹ را بررسی کند.

“دیمیتری راگوزین”رئیس روسکاسموس (Roscosmos) پیرامون نظریه‌های تشکیک آمیز حول رویداد تاریخی سفر به ماه توسط آژانس فضایی آمریکا، گفته است که یک ماموریت ترتیب خواهد داد تا تایید کند که ایالات متحده واقعا این سفر و فرود را انجام داده است یا نه.

 

روس ها پیشنهاد ایجاد یک ماموریت روسی را می‌دهند که تعیین کند که فرود ناسا روی ماه واقعا اتفاق افتاده یا تنها یک تولید هالیوودی بوده است.

 

وی در یک ویدیو ارسال شده در توییتر، در مورد نظریه عامه پسندی که ادعا می‌کند که نیل آرمسترانگ و باز آلدرین هرگز واقعا قدم به سطح ماه نگذاشته‌اند، صحبت می‌کند و پیشنهاد ایجاد یک ماموریت روسی را می‌دهد که تعیین کند که این پیشرفت علمی و تاریخی واقعا اتفاق افتاده یا تنها یک تولید هالیوودی بوده است. وی گفت: ما این را هدف قرار داده‌ایم تا به ماه پرواز کنیم و مطمئن شویم که آیا آنها واقعا در آنجا بوده‌اند یا خیر.

به نظر می‌رسد راگوزین شوخی می‌کند، چرا که آمریکا برای ارسال فضانوردان خود به ایستگاه فضایی بین‌المللی به موشک روسی “سایوز” نیاز دارد و ناسا و روس‌کاسموس اکنون در شرایط تعامل خوبی هستند.

ناپدید شدن فیلم فرود ناسا روی ماه

با این حال، شایعات پیرامون فرود روی ماه سال ۱۹۶۹ در روسیه رایج است. در سال ۲۰۱۵، یک مقاله در یک روزنامه روسی منتشر شد که “ولادیمیر مارکین” سخنگوی کمیته تحقیقاتی روسیه از ناپدید شدن فیلم فرود ناسا روی ماه سوال کرده بود. وی گفته بود که یک کاوشگر بین‌المللی باید برای تصدیق این اتفاق پرتاب شود.

جالب اینجاست که ناسا فیلم این پرتاب معروف را به همراه ۲۰۰ هزار فیلم ویدئویی دیگر گم کرده است و یا برای مهیا کردن فضا برای داده‌های جدید و صرفه‌جویی در هزینه پاک کرده است! اتحاد جماهیر شوروی که در جنگ سرد، در رقابت شدیدی با ایالات متحده بود، برنامه سفر به ماه خود را در دهه ۷۰ میلادی پس از انفجار و شکست چهار موشک، تعلیق کرد.

ناسا به ماه بازمی‌گردد

ناسا در اوایل سال جاری یک کمپین برای بازگرداندن انسان‌ها به سطح کره ماه و در نهایت به مریخ راه‌اندازی کرد. بخشی از برنامه آژانس این است که یک پلتفرم مداری را راه‌اندازی کند که دانشمندان بتوانند در آن اقامت داشته باشند و بتواند تجهیزات علمی را به آنجا منتقل کند. این کار نیز به عنوان یک نقطه عطف برای فضانوردانی خواهد بود که می‌خواهند روی ماه قدم بگذارند.

نظر شما چیست؟ قدم گذاشتن انسان روی ماه یک دروغ بیشتر نبوده است؟

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *