خانه / دنیای خودرو / لنسر؛ تنها ژاپنی که باقی ماند
کاکوفایل

لنسر؛ تنها ژاپنی که باقی ماند

لنسر؛ تنها ژاپنی که باقی ماند
اگر به بازار سال های گذشته مراجعه کنیم، در رده قیمتی خودروهای سدان متوسط حداقل چند خودرو ژاپنی و قابل اعتماد حضور داشتند.

تویوتا کرولا، هوندا سیویک و میتسوبیشی لنسر خودروهای ژاپنی هستند که در سال های گذشته رقابت خوبی را با هم کلاسان کره ای خود داشتند. ولی با گذشت زمان تک تک ژاپنی ها از بازار خودرو ایران حذف شدند و فروش خودروهای کره ای را افزایش دادند. با این کرولا به عنوان یک سدان محبوب در همه دوره ها به حساب می آمده است، ولی حذف آن از لیست واردات باعث شد تا بسیاری برای خرید به سراغ هیوندای النترا و کیا سراتو بروند. حضور کم رنگ هوندا سیویک هم هیچ وقت نتوانسته تا معرفی خوبی را از خدا به مشتریان بازار ارائه دهد.
وقتی هم که تویوتا پریوس به عنوان یک سواری در رده قیمتی کمتر از ۱۵۰ میلیون تومان به بازار کشور آمد، توانست تا حدی مشتریان ژاپنی پسند را دوباره جذب کند. ولی با گذشت زمان قیمت آن هم افزایش شد و این روزها نسخه های فول آن در محدوده قیمتی ۱۶۰ تا ۱۷۰ میلیون تومان معامله می شود.
برای همین امروز تنها ژاپنی وارداتی که در رده قیمتی کره ای ها باقی مانده، میتسوبیشی لنسر است که همیشه در بازار کشور مشتریان خود را دارد و روند فروش ثابتی را ثبت کرده است.
با اینکه مزدا۳ گروه بهمن هم در بازار کشور وجود دارد، ولی نمی توان آن خودرو را به عنوان یکی از معیارهای رقابت جهانی دانست. زیرا مزدا۳ مونتاژ ایران از نظر فنی و ظاهری یک نسل از بازار جهانی عقب است و در هیچ بازار دیگری با این شمایل عرضه نمی شود.
کرولا بخریم یا لنسر
بسیاری فکر می کنند که میتسوبیشی لنسر به عنوان یک خودرو ژاپنی آن چنان در بازار کارکرده ها خوش فروش نیست. ولی جالب است بدانید که به خاطر محدودیت عرضه این خودرو در بازار، نسبت افت قیمت این سدان ژاپنی کمتر سایر رقبای کره ای است. به عنوان مثال لنسر ۱٫۸ مدل ۲۰۱۵ با کارکرد کمتر از ۳۰ هزار کیلومتر قیمتی حدود ۱۰۸ میلیون تومان را در بازار دارد و نسخه های با کارکرد بالاتر آن تا ۱۰۳ میلیون تومان هم معامله می شود. سراتو ۲۰۱۵ وارداتی بدون گارانتی یا با گارانتی پایه با کارکرد مشابه لنسر، قیمتی حدود ۱۱۱ تا ۱۱۷ میلیون تومان را در بازار آزاد دارد. حال در نظر بگیرید که قیمت تمام شده لنسر برای مشتریان کمتر از سراتو بوده و وقتی خودروها را در کنار هم مشاهده می کنید، افت کیفی چرم صندلی ها و موارد به کار رفته داخلی در لنسر کمتر از رقبای کره ای است. بیشترین مزیت کره ای ها در بازار ایران امکانات زیاد و از طرفی زمان کمتر برای فروششان است. ولی از طرفی خودروهای ژاپنی مانند لنسر افت قیمت و نوسان کمتری را در بازار دارند و نسخه های کارکرده آن با سلامت فنی بیشتری معامله می شود.
در این چند وقته که قیمت النترا تا حدی بالا رفته است و کیا سراتو وارداتی هم مانند گذشته وارد نمی شود، پیشتازی لنسر در بازار مشهود شده است. اصالت ژاپنی و کیفیت متفاوت از کره ای ها، جز ویژگی های خاص این سدان ژاپنی به حساب می آید که توانسته نظر مشتریان را به سمت خود بکشاند. البته بسیاری از خریداران خودروهای رده ۱۲۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان توقع دارند که لنسر ۱٫۸ لیتری تیپ ۴ با قیمت ۱۳۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان امکانات بیشتری داشته باشد. به عنوان مثال استارت دکمه ای از امکاناتی است که می تواند در نظر مشتریان تاثیر زیادی داشته باشد.

گروه مستند اسب بخار

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *