خانه / دنیای خودرو / لندکروزهای ۲۰۱۸ پلیس در جاده‌ها؛ برنامه پلیس برای نوروز ۹۷ اعلام شد +عکس
کاکوفایل

لندکروزهای ۲۰۱۸ پلیس در جاده‌ها؛ برنامه پلیس برای نوروز ۹۷ اعلام شد +عکس

به گزارش چرخان، در حالیکه کمتر از دو روز به پایان سال ۹۶ باقی مانده است و سفرهای نوروزی آغاز شده و جاده‌های کشور مملو از خودروهایی است که برای گذراندن تعطیلات نوروز عازم شهرهای مختلف می‌شوند، راهنمای و رانندگی از جدیدترین اقدامات خود برای تجهیز نیروهای انتظامی در جاده‌ها خبر داد که از جمله آن اضافه شدن لندکروزهای ۲۰۱۸ است که قدرت پشتیبانی و تعقیب و گریز متخلفین و مجرمین را افزایش می‌دهد.

فرمانده پلیس راه کشور در مصاحبه با رسانه‌ها گفت: از چندی قبل فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران دستوری مبنی بر نوسازی ناوگان حمل و نقل پلیس راه کشور صادر کرد که طبق آن می‌بایست تجهیزات بروز وارد این ناوگان شده و تجهیزات قدیمی از رده خارج شوند که این تجهیزات به افزایش بنیه خدماتی پلیس کمک کرده و قدرت تعقیب و گریز در مناطق مختلف را برای این نیروها فرهم نماید.

لندکروزهای 2018

سردار محمدحسین حمیدی در ادامه افزود: علاوه بر خودروهای کمک دار مانند لندکروزهای ۲۰۱۸ ما از دیگر خودروهای به‌روز موجود در کشور نیز استفاده کردیم و ناوگان ناجا را به این خودروهای روز دنیا تجهیز نموده و در اختیار نیروهایمان قرار دادیم. همچنین در بحث ثبت تخلفات نیز با تلاش‌های انجام شده ۴۰۰ دوربین ثبت تخلف وارد سیستم‌های نظارتی کشور کردیم که به دوربین‌های موجود اضافه شده است و توان نظارتی پلیس را افزایش می‌دهد.

وی در پایان با اشاره به تلاش‌های پلیس و اقدامات انجام شده گفت: ما در طرح نوروزی سعی کردیم با استفاده از تجهیزات جدیدتر و بروزتر جاده‌های امن‌تری را داشته باشیم. همه دوربین‌های کنترل سرعت در جاده‌ها فعال خواهد بود و به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کنند که نحوه کار آنها نیز محاسبه میانگین سرعت رانندگان خواهد بود و با توجه به میانگین ثبت شده، تخلفات سرعت را برای مراکز ارسال می‌نمایند.

گفتنی است که طرح نوروزی پلیس هم‌اکنون آغاز شده و در سرتاسر جاده‌های کشور، قوانین اعلام شده در حال اجراست. این طرح تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه دارد و تا بازگشت مسافرین نوروزی ادامه خواهد داشت.

نوشته لندکروزهای ۲۰۱۸ پلیس در جاده‌ها؛ برنامه پلیس برای نوروز ۹۷ اعلام شد +عکس اولین بار در چرخان پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *