خانه / دنیای خودرو / لزوم تعیین نهاد متولی برای توسعه خودروهای هیبریدی
کاکوفایل

لزوم تعیین نهاد متولی برای توسعه خودروهای هیبریدی

لزوم تعیین نهاد متولی برای توسعه خودروهای هیبریدی
رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید داخلی مجلس گفت: دولت باید هر چه سریع‌تر آیین‌نامه مشخصی برای تولید خودروهای هیبریدی تنظیم کند.
حمیدرضا فولادگر با اشاره به معاف شدن خودروهای هیبریدی از ارزش افزوده براساس یکی از بندهای مصوب شده لایحه هوای پاک گفت: خودروسازان معتقدند که تولید خودروهای هیبریدی برای آنها مقرون به‌صرفه نیست، بنابر این تاکید دارند باید چتر حمایتی روی سر خودروسازان ایجاد شود، تا با پرداخت یارانه و فرهنگ‌سازی خط تولید خودروها به‌تدریج به سمت تولید خودروهای هیبریدی حرکت کنند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه خودروسازان به تولید خودروهای هیبریدی تنها نگاه اقتصادی دارند، افزود: وزارت صنعت و نیرو باید از تولید خودروهای هیبریدی حمایت کنند و دولت باید هرچه سریع‌تر آیین‌نامه مشخصی برای تولید خودروهای هیبریدی تنظیم کند، تا نهاد متولی حمایت‌کننده از آن مشخص شود.
به گزارش خانه ملت وی با اشاره به اینکه امروز تمام مردم جهان به سمت کاهش وابستگی به سوخت فسیلی حرکت کرده‌اند، افزود: برقی شدن خودروها می‌تواند در کاهش آلودگی هوا، محیط زیست، آلودگی صوتی و استفاده بهینه از انرژی موثر باشد، همچنین ارزان‌قیمت بودن سوخت این خودروها نیز در کاهش هزینه حمل‌و‌نقل مردم تاثیر مثبتی دارد.
فولادگر بر لزوم تشکیل کنسرسیوم بین خودروسازان داخلی و خارجی برای تولید خودروهای هیبریدی تاکید کرد و یادآور شد:با توجه به قیمت بالای خودروهای برقی و هیبریدی، حمایت دولت و ارائه تسهیلاتی برای استفاده از این خودروها ضروری بوده؛ البته مجلس با حذف مالیات بر ارزش افزوده این خودروها حمایت‌هایی از توسعه این نوع خودرو کرده است.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *