خانه / تکنولوژی / لرزشگیر دوربین پیکسل ۲ (Pixel 2) فوق العاده است
کاکوفایل

لرزشگیر دوربین پیکسل ۲ (Pixel 2) فوق العاده است

بله اینجا به جای ذکر مصیبت، یک مطلب مثبت است! پیکسل ۲ گوگل به اندازه کافی بد بیاری و مشکلات عجیب و غریب متعدد داشته است که شاید حساب آن ها دست ما خارج شده باشد. اما اجازه بدهید کمی هم روی خوبی های این دستگاه صحبت کنیم، جایی که گوگل تلاش بسیار زیادی برای حذف مواردی تاثیرگزار برای حذف لرزش دوربین داشته است. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره لرزشگیر دوربین پیکسل ۲ (Pixel 2) بیشتر صحبت کنیم.

لرزشگیر دوربین پیکسل 2

لرزشگیر دوربین پیکسل ۲

نترسید! خیلی پیچیده نیست. سیستم لرزشگیر دوربین پیکسل ۲ گوگل به صورت خلاصه ۳ مرحله می تواند لرزش ها، اعواج تصویر، حالت ژله ای حاصل از لرزشگیر سخت افزاری، حاله فوکوس و … را از بین ببرد. در حقیقت این صرفا یک سیستم “لرزشگیر” نیست بلکه سیستم “اصلاح کننده” حرکات ویدیویی است.

در مرحله اول پیکسل ۲ به لطف OIS یا همان لرزشگیر اپتیکال تصویر می تواند تا حد قابل توجهی لرزش تصویر را بگیرد. در مرحله بعدی EIS یا همان لرزشگیر نرم افزاری نیز می توان به لطف ژیروسکوپ حرکات دستگاه را بسنجد و در پروسه ای به اسم LookAhead به تصحیح تصویر بپردازد.

به گفته گوگل با استفاده از یادگیری ماشین (Machine Learning) و آلگوریتم های پردازش سیگنال دستگاه متوجه می شود که شما در چه وضعیتی هستید، شاید در یک سفر پر تکاپو باشید، پیکسل ۲ فریم ها را در صف نگاه می دارد تا شرایط بررسی شود و سپس آن ها را پردازش می کند.

در مرحله آخر نیز حاله فوکوس و مشکلی که اصطلاحا به چرخیدن شاتر معروف است حذف می شود. نتیجه چیست؟ دو ویدیو زیر را ببینید:


نظر شما درباره سیستم لرزشگیر دوربین گوگل پیکسل ۲ چیست؟ من فکر می کنم این سیستم باید روی همه دوربین های موبایل اضافه شود! برای مطالعه کامل مقاله به لینک زیر مراجعه کنید:

لرزشگیر دوربین پیکسل ۲

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *