خانه / دنیای خودرو / قیمت جدید خودرو چگونه و چه زمانی تعیین می‌شود؟
کاکوفایل

قیمت جدید خودرو چگونه و چه زمانی تعیین می‌شود؟

خودروسازان ایران‌خودرو و سایپا شرکت برتر استانداردهای 85 گانه خودروهای داخلی قیمت خودروها خودروهای داخلی قیمت رسمی پراید خودرو سایپا و ایران‌خودرو خودروهای داخلی سهام ایران‌خودرو و سایپا خرید و فروش خودرو خودروساز خودروسازی

قیمت جدید خودرو سوالی است که این روزها بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی به دنبال آن هستند و به نظر می‌رسد که آبان ماه زمانی است که باید منتظر این اتفاق باشیم ولی چگونگی این تغییرات قیمتی ابهامی است که مردم دارند و کارشناسان پیرامون آن اظهار نظرهای متفاوتی انجام می‌دهند ولی رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در مصاحبه‌ای مطالب جالب و جدیدی را مطرح کرده که در ادامه مشاهده می‌کنید.

به گزارش چرخان، منصور معظمی، رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در مصاحبه‌ای پیرامون تغییراتی قیمت در بازار خودرو گفت: موضوع و بحث خودرو موضوعی نیست که به راحتی بتوان از آن گذشت! در صورتی که به این موضوع به خوبی رسیدگی و توجه شود به راحتی می‌توان بسیاری از مشکلات را حل نمود.

بازار خودرو قیمت خودرو قیمت خودرو در بازار آزاد خرید خودرو شرایط فروش ایران‌خودرو قیمت جدید خودرورئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در ادامه گفت: در حال حاضر قیمت ارز باعث شده تا خودروسازان به شدت در هزینه‌هایشان دچار مشکل شده و از افزایش هزینه‌ها متاثر شوند که همین دلیل باعث شده تا پیگیر اصلاح قیمت خودرو باشند و به زودی با توجه به این وضعیت باید شاهد قیمت جدید خودرو در کشورمان باشیم.

منصور معظمی در ادامه افزود: از طرف دیگر خودروسازان با یک مشکل دیگر نیز روبرو هستند و آن هم قراردادی است که آنها با قطعه سازان منعقد کردند که با پیش فرض قیمت ارز ۳۲۰۰ تا ۳۷۰۰ تومان بوده و در حالیکه قیمت ارز در نیما چیزی در حدود ۳ برابر شده و اما قراردادها به منوال قبل برقرار است و در صورتی که قیمت ارز برای قطعه سازان اصلاح نشود قطعا خودروسازی و روند قطعه سازی دچار مشکل خواهد شد.

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در ادامه با اشاره به پیشنهاد تعیین قیمت جدید خودرو گفت: قیمت جدید خودرو بر اساس پیشنهادی که ما ارائه کردیم این است که بر اساس قیمت تمام شده باشد و سازمان حمایت نیز از این موضوع استقبال کرده است و امیدواریم به زودی این سازمان مقدمات بررسی این پیشنهاد را آماده نماید. در صورت که مصوبه این موضوع از سوی سازمان حمایت عرضه شود، ستاد تنظیم بازار آن را اجرایی خواهد کرد و بسیاری از مشکلات صنعت خودرو حل می‌شود.

وی در ادامه افزود: با تمام این مشکلات اما به خوبی می‌دانیم که امکان افزایش خودسرانه قیمت خودرو برای خودروسازان وجود نداشته و بایستی طبق رویه قانونی این اقدامات صورت بگیرد. تغییر قیمت خودروها بسته به ستاد تنظیم بازار دارد و زمان دقیقی نمی‌توان برای اعلام قیمت جدید خودرو داد ولی تا زمانی که این ستاد، قیمت جدید برای خودروسازان ابلاغ نکند امکان افزایش قیمت برای شرکت‌ها وجود نداشته و بایستی طبق قیمت‌های فعلی عمل نمایند که می‌دانیم این قیمت‌ها برای خودروسازان ایجاد مشکل خواهد کرد.

 

نوشته قیمت جدید خودرو چگونه و چه زمانی تعیین می‌شود؟ اولین بار در چرخان پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *