خانه / تکنولوژی / فیلم برداری حرکت آهسته آیفون ایکس (iPhone X) به نرخ ۲۴۰ فریم ثانیه FHD خواهد بود
کاکوفایل

فیلم برداری حرکت آهسته آیفون ایکس (iPhone X) به نرخ ۲۴۰ فریم ثانیه FHD خواهد بود

اپل مبدع فیلم برداری حرکت آهسته با کیفیت در موبایل های هوشمند است. اولین بار آیفون ۵ اس در سال ۲۰۱۳ فیلم برداری HD به نرخ ۱۲۰ فریم را عرضه کرد. سپس با آیفون ۶ اس در سال ۲۰۱۵ فیلم برداری HD به نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه ارایه شد. حالا با همین روند باید منتظر ارایه یک فیلم برداری حرکت آهسته ارتقا یافته باشیم. این بار اپل به جای افزایش نرخ فریم گویا اقدام به افزایش رزلوشن کرده است.

طبق شایعات اپل در آیفون ۸ و حتی آیفون ایکس تصمیم به ارایه فیلم برداری حرکت آهسته فول اچ دی (FHD) به نرخ ۲۴۰ فریم بر ثانیه را دارد. شرکتی مثل سونی تصمیم گرفت با اتکا به حسگر تصویر Motion eye خود و حافظه موقت درون سازی شده با آن، فیلم برداری حرکت آهسته موقت ۹۶۰ فریم بر ثانیه به رزلوشن HD را عرضه کند. اپل اما افزایش رزلوشن را دستور کار خود قرار داده است. این شاید بتواند یک سر نخ برای افزایش رزلوشن نمایشگر آیفون ها نیز باشد.

طبق مدارک لو رفته از نسخه Gold Master توسعه دهنده های iOS آیفون بعدی می تواند با استاندارهای زیر فیلم برداری کند:

۱۰۸۰p HD at 240 fps ۴۸۰ MB with 1080p HD at 240 fps

۴K at 24 fps (Footer) 270 MB with 4K at 24 fps (film style) (HEVC Footer) 135 MB with 4K at 24 fps (film style)

۴K at 60 fps (Footer) 450 MB with 4K at 60 fps (higher resolution, smoother) (HEVC Footer) 400 MB with 4K at 60 fps (higher resolution, smoother)

همانطور که می بینید فیلم برداری ۴K نیز با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه انجان خواهد شد و این یعنی ویدیوهایی روان تر با کیفیت بالای ۴K! نظر شما چیست؟ چرا اپل همیشه استاندارهای جدید را مشخص می کند؟ تفکر پیشرو در زمینه موبایل های هوشمند به راستی در دست اپل نیست؟ البته اگر حذف جک ۳٫۵ میلی متری را به بهانه شجاعت از صحبت خود کنار بگذاریم!

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *