خانه / تکنولوژی / فیلترینگ اینستاگرام به دلیل اعتراض علما انجام خواهد شد
کاکوفایل

فیلترینگ اینستاگرام به دلیل اعتراض علما انجام خواهد شد

دو روز پیش بود که در ترنجی خواندیم ماجرای فیلترینگ اینستاگرام جدی تر شده است. در حالی که ویژگی دوست داشتنی ما یعنی پیام صوتی به دایرکت اینستاگرام بالاخره اضافه شده است و ما خوشحالیم برای خود (!)‌ خبر می رسد که فیلترینگ اینستاگرام به دلیل اعتراض علما انجام خواهد شد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

با این شرایط و صحبت هایی که می شود به نظر می رسد کم کم باید خود برای فیلترشدن اینستاگرام آماده کنیم. اینستاگرام در حال حاضر تنها شبکه اجتماعی پرطرفدار در کشور است که فیلتر نیست و اگر آن هم فیلتر شود شاهد سردرگمی عظیم در مخاطبان و حتی شاید مهم تر از آن، برای کسب و کارهایی است که از این طریق برای خود امرار معاش می کنند.

فیلتر کردن اینستاگرام یکی از خوسته‌های اصلی علما است

معاون دادستان کل کشور اظهار کرد فیلترینگ اینستاگرام باید چند سال قبل انجام می‌شد. به گفته جاویدنیا، یکی از خواسته‌های اصلی علما، فیلتر شدن اینستاگرام است و حتی مقام معظم رهبری نیز درباره وضعیت نامساعد این فضا هشدار داده است.

جواد جاویدنیا، سرپرست جدید معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور عنوان کرد فیلتر کردن اینستاگرام یکی از خوسته‌های اصلی علما است و حتی مقام معظم رهبری نیز چندین بار در خصوص وضعیت نامساعد این فضا هشدار دادند و گفتند این فضا به جوانان آسیب می‌رساند. از این رو من به عنوان سرباز ولایت و یک فرد ولایتمدار نمی‌توانم به وضعیت این فضای مجازی بی‌تفاوت باشم.

 

فیلترینگ اینستاگرام جدی است

جواد جاویدنیا در پاسخ به این سوال که آیا احتمال فیلترینگ اینستاگرام وجود دارد، گفت:

با وضعیتی که اینستاگرام دارد، این شبکه اجتماعی باید در سال‌های قبل فیلتر می‌شد؛ چرا که در اینستاگرام میزان جرایم به سرعت در حال افزایش است و آسیب‌های زیادی را برای خانواده‌ها به وجود می‌آورد و همه از این وضعیت ناراضی هستند. همچنین برخی از اساتید دانشگاه، طلاب و علما نیز خواستار فیلترینگ اینستاگرام هستند و حتی برخی از افراد، مسئولان را بی‌غیرت خطاب می‌کنند که چرا با اینکه این صفحه اجتماعی موجب گمراهی افراد به ویژه کودکان و نوجوانان می‌شود، از فعالیت آن جلوگیری نمی‌کنند.

جواد جاویدنیا، دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در ادامه افزود با توجه‌ به جایگاهی که دارم در خصوص فضای مجازی کشور مسئول هستم و نمی‌توانم به فاجعه‌ای که در این شبکه اجتماعی در حال رخ دادن است، بی‌تفاوت باشم. وظایف شرعی و قانونی من ایجاب می‌کند که پیگیر این موضوع باشم و قوه قضائیه نیز در خصوص اینستاگرام تذکر داده و خواستار اجرای قانون در تمامی زمینه‌ها است.

نظر شما چیست؟ اینستاگرام هم به سرنوشت تلگرام دچار می شود؟

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *